Jest decyzja ws. przyszłości Sławomira Peszki. Stokowiec przekazał ją dziennikarzom

Sławomir Peszko wraca do Lechii Gdańsk. Decyzję w sprawie skrzydłowego przekazał mediom trener trzeciej drużyny ekstraklasy, Piotr Stokowiec.

Ostatnie miesiące Sławomir Peszko spędził na wypożyczeniu w Wiśle Kraków, gdzie trafił pod koniec stycznia. Skrzydłowy szukał klubu, w którym będzie mógł regularnie grać, bo w Lechii nie mógł na to liczyć. Wszystko przez karę, jaka została na niego nałożona.

Zobacz wideo

34-latek w pierwszej kolejce ekstraklasy otrzymał aż trzymiesięczną karę zawieszenia za faul, jakiego dopuścił się na zawodniku Jagiellonii Białystok. W październiku Peszko pokłócił się zaś z jednym asystentów Piotra Stokowca, przez co został odsunięty od pierwszej drużyny Lechii Gdańsk.

Rękę do piłkarza wyciągnęła Wisła, która pod koniec stycznia sprowadziła go na półroczne wypożyczenie. W tym czasie Peszko rozegrał 14 meczów, w których strzelił trzy gole. Teraz wiadomo, że latem 34-latek wróci do Gdańska i powalczy o miejsce w składzie zespołu Stokowca.

- Jestem po rozmowie ze Sławkiem. Kulisy zachowam dla siebie, ale mogę powiedzieć, że wraca po wypożyczeniu i będzie się z nami przygotowywał do sezonu - powiedział trener Lechii Gdańsk. 

Stokowiec jednocześnie wypowiedział się na temat kolejnych wzmocnień oraz zawodników, którzy za chwilę opuszczą klub. - Podpisany jest kontrakt z Żarko Udoviciciem. Kolejne transfery będą sukcesywnie ujawniane, gdy kontrakty zostaną sfinalizowane. Staramy się o kilku doświadczonych zawodników, ale będą też uzupełnienia o młodych z Polski - powiedział.

- Rozmawialiśmy z zawodnikami i oprócz Konrada Michalaka, który został wytransferowany, kończymy współpracę z trzema zawodnikami - Joao Nunesem, Stevenem Vitorią i Michałem Makiem. To dla nich ostatni mecz w Lechii, gdzie chcemy ich uhonorować. Przyczynili się do historycznych sukcesów i kibice będą mogli im podziękować - zakończył Stokowiec.

Więcej o: