Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kibice Lecha chcą, by odpuścił mecz z Piastem? Aleksandar Vuković: Karma wraca

- Jeśli popatrzymy jak wygląda liga, jak wyrównane są mecze, jak ciężko drużynom przychodzą zwycięstwa, zobaczymy, że nie musi się zdarzyć nic nieprawdopodobnego - mówił w piątek Aleksandar Vuković, trener Legii Warszawa, która w niedzielę o 18 zagra z Zagłębiem Lubin.

69 punktów - Piast, 67 - Legia, czyli mistrz Polski, który w środę praktycznie pogrzebał swoje szanse na czwarty z rzędu tytuł: w przedostatniej kolejce sezonu przegrał 0:1 z Jagiellonią w Białymstoku. - Czy to był mecz, przez który stracimy mistrzostwo? Na analizę całego sezonu przyjdzie jeszcze czas. Teraz trzeba się skupić na niedzielnym spotkaniu z Zagłębiem. Jeśli przegramy mistrzostwo, będziemy się zastanawiać nad przeszłością. Inna sprawa, że to kolejny sezon, w którym losy tytułu rozstrzygną się w ostatniej kolejce. Tym razem nie mamy wszystkich spraw w swoich rękach, ale musimy zrealizować własny cel, by myśleć o innych kwestiach - powiedział Aleksandar Vuković.

Zobacz wideo

Legia w teorii ma jeszcze szanse na zdobycie mistrzostwa. By tak się stało, w ostatniej kolejce musi u siebie wygrać z Zagłębiem, a Piast w Gliwicach nie wygrać z Lechem. - Modlić się nie będziemy. Jeśli popatrzymy jak wygląda liga, jak wyrównane są mecze, jak ciężko drużynom przychodzą zwycięstwa, zobaczymy, że nie musi się zdarzyć nic nieprawdopodobnego. Zarówno Legię, jak i Piasta czeka w niedzielę bardzo trudny mecz - zwrócił uwagę Vuković.

I dodał: - Atmosfera w drużynie jest taka jak przed ostatnim meczem sezonu. Dominuje koncentracja. Chęć zakończenia sezonu zwycięstwem na własnym stadionie jest bardzo duża. Tym większa, że mamy za sobą serię trzech meczów bez wygranej. Chcemy to zmienić. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by tak się stało. Tym bardziej że remis nic nam nie daje, liczą się tylko trzy punkty i zwycięstwo.

"Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji"

Na trzy punkty i zwycięstwo natomiast niespecjalnie liczą kibice Lecha Poznań. Na swojej stronie na Facebooku zrobili ankietę, w której aż 90 proc. odpowiadających było zdania, że Kolejorz nie powinien za wszelką cenę dążyć do zwycięstwa z Piastem. - Kibice mają swoje spojrzenie na różne sprawy i nie mnie to oceniać. Będąc zawodnikiem, a dziś trenerem, nie wyobrażam sobie jednak sytuacji, w której pozwoliłbym komuś celowo przegrać mecz. Czego potem wymagać od ludzi, jeśli w danym momencie oczekuje się od nich porażki? Była kiedyś podobna historia, ale… może nie wracajmy do tego. W życiu jest coś takiego karma, ona wraca - zakończył Vuković.