Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kibice Lecha Poznań oburzeni. Nie wejdą na mecz z Piastem? Jest wniosek policji

- Piast Gliwice nie wpuści kibiców Lecha Poznań na niedzielny mecz ostatniej kolejki Ekstraklasy - informuje grupa kibiców Lecha Poznań. Rzecznik Piasta Gliwice odpowiada, że "wysyłka biletów została wstrzymana" ze względu na wniosek policji do wojewody śląskiego.

Kibice Lecha Poznań są zaskoczeni i rozzłoszczeni decyzją działaczy gliwickiego klubu. Nie zostaną bowiem wpuszczeni na mecz z Piastem, który rozpocznie się w niedzielę o godzinie 18:00. "Głos Wielkopolski" donosi, że taką informację przekazał fanom z Poznania szef bezpieczeństwa na gliwickim stadionie. Dodatkowo nie przedstawiono uzasadnienia tej decyzji.

Zobacz wideo

- Warto dodać, że w 2017 roku przedstawiciel górnośląskiego klubu odebrał z rąk prezesa PZPN Zbigniewa Bońka nagrodę za "pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa na stadionach. Piast Gliwice otrzymał wyróżnienie w najbardziej prestiżowej kategorii. Statuetki odebrali także kierownik ds. bezpieczeństwa Tadeusz Lachawiec oraz spiker Andrzej Sługocki. Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości na czym polega bezpieczeństwo - po prostu nie wpuszczamy na stadion kibiców! - napisali na Facebooku kibice Lecha Poznań.

Piast Gliwice odpowiedział

- Bilety imienne są przygotowane, zgodnie z otrzymanymi listami zgłoszeń, jednak musimy się wstrzymać z wysyłką. Według naszych informacji jest wniosek policji do wojewody śląskiego w sprawie kibiców gości - wytłumaczył sytuację Karol Młot, rzecznik prasowy Piasta Gliwice.

Piast Gliwice zagra z Lechem Poznań o mistrzostwo Polski

Jeśli Piast wygra w niedzielę z Lechem, zostanie mistrzem Polski. Przed ostatnią kolejką ma 2 punkty przewagi nad drugą w tabeli Legią Warszawa, która w niedzielny wieczór zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Większość fanów Lecha chce, by Kolejorz przegrał swoje spotkanie, tym samym uniemożliwiając zdobycie mistrzostwa Legii.