Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lech Poznań wytłumaczył zatrudnienie Dariusza Żurawia w roli stałego trenera

- Ten sezon był szalony pod względem zmian na ławce trenerskiej i teraz chcieliśmy osiągnąć tak potrzebną stabilizację. Darek Żuraw doskonale rozumie naszą wizję i strategię, świetnie się w nią wpisuje ze swoim podejściem - powiedział wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.

Jeszcze w poniedziałek prezes Lecha PoznańKarol Klimczak przyznawał w "Sekcji Piłkarskiej", że działacze z Poznania pozostają w kontakcie z Maciejem Skorżą i Marko Nikoliciem. Trzy dni później Kolejorz ogłosił jednak, że w przyszłym sezonie pierwszy zespół poprowadzi Dariusz Żuraw, który w kwietniu zastąpił zwolnionego Adama Nawałkę. Żuraw podpisał z klubem dwuletni kontrakt.

Zobacz wideo

Lech Poznań tłumaczy. "Żuraw ma swój pomysł na grę"

- Darek wkroczył do szatni w trudnym momencie. Od początku wiedział, że nie będziemy zwracać uwagi tylko na wyniki przez niego osiągane. Ważny był dla nas styl gry, umiejętność podniesienia drużyny w trudnym momencie, a także codzienny kontakt z piłkarzami. I po zebraniu tych wszystkich elementów zdecydowaliśmy się na kontynuowanie współpracy. Widzimy bowiem, że trener ma swój pomysł na grę i stara się go konsekwentnie realizować - tłumaczy prezes Lecha na oficjalnej stronie klubu.

- Zależało nam również na ciągłości szkolenia. Ten sezon był szalony pod względem zmian na ławce trenerskiej i teraz chcieliśmy osiągnąć tak potrzebną stabilizację. Darek Żuraw doskonale rozumie naszą wizję i strategię, świetnie się w nią wpisuje ze swoim podejściem. Lech ma grać wysokim pressingiem i ofensywnie - dodał wiceprezes, Piotr Rutkowski.

Żuraw: - Kolejorz jest na etapie przebudowy drużyny i cieszę się, że biorę udział w tym projekcie. Zdecydowaliśmy się na reset, nowe otwarcie i zrobimy wszystko, żeby w przerwie między rozgrywkami zbudować jak najlepszą ekipę. Bez wątpienia jednak potrzebna jest cierpliwość, bo nic nie stanie się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Razem, począwszy od pracowników, piłkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego Lecha Poznań musimy na to ciężko zapracować.

W ostatniej kolejce obecnego sezonu poznaniacy zagrają na wyjeździe z Piastem Gliwice. Mecz w niedzielę o godz. 18.