Bramkarz z Ekstraklasy powołany do szerokiej kadry reprezentacji Rosji!

Bramkarz Miedzi Legnica - Sosłan Dżanajew - otrzymał od Stanisława Czerczesowa powołanie do szerokiej kadry reprezentacji Rosji. W najbliższych meczach eliminacji Euro 2020 "Sborna" zmierzy się z San Marino i Cyprem.
Zobacz wideo

Sosłan Dżanajew dołączył do Miedzi Legnica na zasadzie wolnego transferu przed startem rundy wiosennej. Rosyjski golkiper grał wcześniej w m.in. w Rubinie Kazan i FK Rostów. 31-latek rozegrał, jak dotąd 6 spotkań w Lotto Ekstraklasie. To wystarczyło, by został zauważony przez selekcjonera reprezentacji Rosji – Stanisława Czerczesowa.

Bramkarz Miedzi Legnica – Sosłan Dżanajew – powołany do szerokiej kadry reprezentacji Rosji

W najbliższych meczach eliminacji mistrzostw Europy 2020 „Sborna” zmierzy się z San Marino (8 czerwca) oraz Cyprem (11 czerwca). Były trener Legii powołał do szerokiej kadry 37 piłkarzy. O pozostanie w reprezentacji na najbliższe spotkania Dżanajew będzie rywalizował z pięcioma innymi golkiperami. Powołania otrzymali także: Alexander Bielenow (Ufa), Marinato Guilherme (Lokomotiv Moskwa), Andriej Łuniow (Zenit Sankt Petersburg), Siergiej Piesjakow (Rostów) i Anton Szunin (Dynamo Moskwa).,

 

Zgrupowanie przed meczami eliminacji Euro 2020 będzie dla Dżanajewa kolejną okazją do spotkania z Czerczesowem. Bramkarz Miedzi zdążył bowiem zadebiutować w reprezentacyjnej bramce w 2016 roku, już za kadencji Czerczesowa. Jak dotąd było to jedyny występ 31-latka w narodowych barwach. 

Rosja, po porażce z Belgią i pokonaniu Kazachstanu, zajmuje 3. miejsce w grupie I. 

Więcej o: