Waldemar Fornalik o straconej szansie na mistrzostwo: Skończmy z niedosytami

- Gdybyśmy strzelili, cieszylibyśmy się już dziś. Wszystko jest w naszych głowach i nogach i to jest najważniejsze - powiedział trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik po meczu z Pogonią Szczecin (0:0).

Piast Gliwice bliski mistrzostwa Polski. Zespół ze Śląska przed ostatnią kolejką ma dwa punkty przewagi nad drugą w tabeli Legią Warszawa. Piast w środę wieczorem zremisował z Pogonią w Szczecinie 0:0. Goście trafili raz w poprzeczkę po strzale Piotra Parzyszka, a w doliczonym czasie gry mieli znakomitą okazję na zdobycie bramki, która dałaby im mistrzostwo.

Zobacz wideo

Gdyby Piast wygrał w Szczecinie, już w środę zostałby mistrzem Polski. Wszystko dlatego, że Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:1. Reporter Canal+ zapytał po meczu Waldemara Fornalika, czy czuje niedosyt po spotkaniu z Pogonią. - Skończmy z niedosytami. To był dla nas trudny mecz, emocjonujący. Emocje grają już teraz ważną rolę. Mieliśmy szansę. Gdybyśmy strzelili, cieszylibyśmy się już dziś. Wszystko jest w naszych głowach i nogach i to jest najważniejsze - powiedział trener Piasta.

Więcej o: