Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Co musi zrobić Piast, by zostać mistrzem Polski? Legia Warszawa ma jeszcze szanse [TABELA]

Piast Gliwice mógł zostać mistrzem Polski już w środę, ale nie zdołał pokonać Pogoni w Szczecinie. Ekipa Waldemara Fornalika musi pokonać w niedzielę Lecha Poznań, by na pewno wyprzedzić Legię Warszawa i zdobyć mistrzostwo.

Legia Warszawa przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 0:1 po bardzo słabym spotkaniu w swoim wykonaniu. W takiej sytuacji szansę na zdobycie mistrzostwa Polski już w tej kolejce miał Piast Gliwice - wystarczyło pokonać Pogoń Szczecin. Jednak żadna z drużyn nie wykorzystała swoich okazji, w konsekwencji czego padł bezbramkowy remis. W ostatniej kolejce Piast musi pokonać Lech Poznań, by na pewno zostać mistrzem Polski. W przypadku remisu lub porażki mistrzostwo zabierze jej jedynie zwycięstwo Legii (przy równej liczbie wyżej będzie Legia ze względu na wyższą pozycję po fazie zasadniczej).

Zobacz wideo

Szanse na tytuł definitywnie straciła Lechia Gdańsk po remisie z Lechem 1:1 - ekipa Piotra Stokowca może co najwyżej zająć drugie miejsce. Stanie się tak, jeśli wygra z Jagiellonią, a Legia przegra z Zagłębiem.

Aktualna tabela ekstraklasy:

 1. Piast Gliwice 69 pkt
 2. Legia Warszawa 67 pkt
 3. Lechia Gdańsk 64 pkt
 4. Cracovia 57 pkt
 5. Jagiellonia Białystok 57 pkt
 6. Zagłębie Lubin 53 pkt
 7. Lech Poznań 52 pkt
 8. Pogoń Szczecin 49 pkt

W walce o czwarte miejsce, dające grę w eliminacjach Ligi Europy, pozostają już tylko dwie drużyny. To Jagiellonia Białystok (57 pkt) i Cracovia (57 pkt). W przypadku równej liczby punktów wyższą pozycję zajmie Cracovia.

Mecze ostatniej kolejki ekstraklasy w grupie mistrzowskiej (niedziela 18:00):

 • Piast Gliwice - Lech Poznań
 • Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
 • Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok
 • Cracovia - Pogoń Szczecin