Lech Poznań ma kandydatów na nowego trenera. Trzech Polaków na liście

Lech Poznań szuka nowego trenera. Na liście władz klubu znalazło się pięć nazwisk, w tym trzech Polaków - informuje Piotr Wołosik z "Przeglądu Sportowego".

Lech Poznań obecnie jest prowadzony przez Dariusza Żurawia. Przejął drużynę po zwolnieniu Adama Nawałki i jest jednym z pięciu szkoleniowców na liście. Kandydatem jest również Maciej Skorża. Prezes Karol Klimczak powiedział w "Sekcji Piłkarskiej", że "Skorża kiedyś wróci do Poznania" i że klub jest z nim w stałym kontakcie. Skorża zdobył z Lechem mistrzostwo oraz Superpuchar Polski w sezonie 2014/15, jednak został zwolniony kilka miesięcy później. Potem krótko prowadził Pogoń Szczecin, a obecnie jest trenerem olimpijskiej reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Zobacz wideo

Lech Poznań w kontakcie z kolejnymi kandydatami

Trzeci polski kandydat to Ireneusz Mamrot, który po zakończeniu sezonu może odejść z Jagiellonii Białystok. Pozostali dwaj kandydaci to opcje zagraniczne. Może tu chodzić m.in. o Marko Nikolicia z węgierskiego MOL Vidi. Klimczak w "Sekcji Piłkarskiej" powiedział, że Lech jest w kontakcie również z nim. Nikolić był kandydatem na trenera Lecha już po zwolnieniu Ivana Djurdjevicia, gdy "Kolejorz" ostatecznie zdecydował się zatrudnić Adama Nawałkę.

Więcej o: