Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pogoń Szczecin odpuści mecz z Piastem Gliwice? Trener Pogoni komentuje

Piast Gliwice już w środę może zostać mistrzem Polski. Stanie się tak jeśli Piast wygra z Pogonią Szczecin, a Legia przegra na wyjeździe z Jagiellonią. W social mediach pojawiają się pytania, czy Pogoń zagra z Piastem na 100 procent. Trener Runjaić skomentował te doniesienia.

Piast Gliwice prowadzi w tabeli Lotto Ekstraklasy i na dwie kolejki przed końcem ma punkt przewagi nad Legią Warszawa. Zawodnicy Waldemara Fornalika mogą zostać mistrzami Polski, jeśli w środę wygrają z Pogonią, a Legia Warszawa przegra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. 

Zobacz wideo

Mecz z Pogonią wydaje się być trudny, bo Pogoń ostatnio zremisowała z Legią Warszawa, a w niedawnym meczu z Lechią przegrała 3:4 mimo że w 84. minucie klub ze Szczecina jeszcze prowadził. 

W mediach pojawiają się jednak pytania, jak Pogoń Szczecin podejdzie do rywalizacji z Piastem Gliwice i czy przypadkiem trener Runjacić nie zdecyduje się na łagodniejsze  potraktowanie tego spotkania i np. przegląd kadr pod katem kolejnego sezonu, bo Pogoń nie walczy już o europejskie puchary. 

 - Naszym celem zawsze jest zwycięstwo. Niestety, nie zawsze można wygrać. To zależy nie tylko od naszej dyspozycji i sytuacji zdrowotnej, ale również w dużej mierze od przeciwnika. Damy z siebie wszystko w ostatnim w sezonie meczu na naszym stadionie. Interesuje nas dobra gra, ale też dobry wynik - powiedział na konferencji Runjaić. 

I dodaje: Piast ma bardzo dobry i stabilny zespół. Rozgrywa równy sezon. Są dobrze wybiegani i potrafią grać pressingiem. Rywale do tego dobrze bronią i mają cechy wolicjonalne na wysokim poziomie. Mamy przed sobą duże wyzwanie - chwalił rywala Niemiec. 

Pogoń Szczecin ma jednak sporo problemów, bo jego piłkarze wrócili mocno poobijani po ostatnim meczu z Legią Warszawa. Początek wszystkich środowych meczów w Lotto Ekstraklasie o godzinie 20.30. Relacja w Sport.pl