Wisła Kraków dostała licencję na przyszły sezon! Legia Warszawa objęta nadzorem finansowym

Wisła Kraków dostała licencję na przyszły sezon Lotto Ekstraklasy! PZPN przyznał licencje wszystkim klubom, ale Wisła Kraków, Legia Warszawa, Śląsk Wrocław i Miedź Legnica zostały objęte nadzorem finansowym, bo kluby zmagają się z problemami.

We wtorek, 14 maja 2019 roku, na posiedzeniu plenarnym Komisja ds. Licencji Klubowych rozpatrzyła wnioski klubów występujących w Ekstraklasie o przyznanie licencji na grę w rozgrywkach Ekstraklasy oraz rozgrywkach UEFA w sezonie 2019/2020 - napisał w komunikacie Polski Związek Piłki Nożnej.

Zobacz wideo

- Znów mogę napisać: Gramy! PZPN przyznał Wiśle Kraków licencję na sezon 2019/20. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ratowanie klubu - to również Wasz sukces! Mam nadzieję, że doczekamy się też wsparcia od tych, którzy największy krakowski klub wspierać powinni - napisał na Twitterze Tomasz Jażdzyński, jeden z ratowników krakowskiego klubu.

Legia Warszawa z nadzorem finansowym

Okazuje się jednak, że PZPN będzie bacznie przyglądał się finansom kilku klubów. Wśród klubów objętych nadzorem jest  Wisła Kraków, Śląsk Wrocław, Miedź Legnica i Legia Warszawa, która zmagała się z problemami finansowymi spowodowanymi brakiem awansu do europejskich pucharów przez dwa ostatnie lata. 

Warto jednak zaznaczyć, że zarówno Śląsk, jak i Wisła Kraków oraz Legia Warszawa dostały licencje na grę w pucharach rozgrywanych pod egidą UEFA, to ciekawa informacja zważywszy na to, że wymogi UEFA są bardziej restrykcyjne niż te PZPN-u.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.