Trener Pogoni Szczecin kandydatem na szkoleniowca 1. FC Nuernberg

- Prowadzący Pogoń Szczecin Kosta Runjaić jest jednym z kandydatów na nowego trenera 1. FC Nuernberg - informuje "Kicker"

Pogoń Szczecin straci trenera? Zdaniem "Kickera" jest to możliwe. Prowadzący "Portowców" Niemiec Kosta Runjaić ma być jednym z faworytów do objęcia posady szkoleniowca 1. FC Nuernberg. Drużyna ta gra w tym sezonie w Bundeslidze, ale zajmuje ostatnie miejsce i nie ma już szans na utrzymanie.

Zobacz wideo

Klub z Norymbergi przygotowuje się już do nowego sezonu na zapleczu Bundesligi, by jak najszybciej wrócić do niemieckiej ekstraklasy. Zespół w ostatnich miesiącach prowadził Boris Schommers, który wcześniej asystował zwolnionemu w lutym Michaelowi Koellnerowi. 

Runjaić odejdzie?

Jak informuje "Kicker", działacze niemieckiego klubu marzą o zatrudnieniu Damira Canadiego, który od dwóch lat pracuje w Atromitosie Ateny. Austriackiemu trenerowi w czerwcu kończy się kontrakt w Grecji. Gdyby nie udało się go pozyskać, celem nr 2 ma być własnie Runjaić. Niemieckie media wymieniają także nazwisko Petera Hermanna, obecnego asystenta Niko Kovaca w Bayernie Monachium.

Runjaić prowadził do tej pory "Portowców" w 58. spotkaniach. Jego bilans to: 23 zwycięstwa, 15 remisów, 20 porażek. Jego zespół występuje w tym sezonie w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy, gdzie zajmuje ostatnie ósme miejsce. W niedzielę Pogoń sensacyjnie zremisowała w Warszawie z Legią, pozbawiając ją prowadzenia w lidze. W środę drużyna ze Szczecina gra na wyjeździe z Piastem Gliwice, który w niedzielę został nowym liderem.  

Runjaić pracuje w Pogoni od listopada 2017 roku. W marcu tego roku przedłużył kontrakt do 2022 roku.

Więcej o: