Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polski trzecioligowiec będzie miał nowy stadion za 150 mln zł

Grupa JSK Architekci wygrała konkurs na przebudowę stadionu Polonii Warszawa. Nowy obiekt pomieści 15,5 tysięcy widzów - poinformował Piotr Wesołowicz, dziennikarz "Gazety Wyborczej".

Polonia Warszawa obecnie gra w trzeciej lidze (czwarty poziom rozgrywkowy), gdzie zajmuje siódmą lokatę tracąc osiemnaście punktów do lidera - Sokoła Aleksandrów. Jedynie pierwsze miejsce zagwarantuje awans do drugiej ligi. Wyniki sportowe nie dają powodów do optymizmu, ale pojawiło się światełko w tunelu na lepsze jutro. 

Zobacz wideo

Grupa JSK Architekci wygrała konkurs na przebudowę stadionu przy ulicy Konwiktorskiej. Inwestycja, jak pisze Gazeta Stołeczna, ma kosztować 400 milionów złotych, z czego 150 mln - sam stadion. Przebudowany obiekt ma pomieścić 15,5 tysięcy widzów. Obok stadionu powstaną: budynek wsparcia sportowego dla młodzieży, parkingi podziemne oraz hala sportowa, która pomieści ponad tysiąc kibiców.

Jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się, że sponsorem Polonii zostanie Marek Jakubiak, niedawny kandydat na prezydenta Warszawy. Wszystko wskazuje, że koszty nowego stadionu w głównej części pokryje miasto.

Polonia Warszawa walczy o powrót na salony

Polonia Warszawa została zdegradowana z ekstraklasy w 2013 roku ze względu na problemy finansowe. Powrót nie należy jednak do najłatwiejszych. Klub w sezonie 2015/16 awansował do drugiej ligi, ale już po roku z niej spadł i teraz stara się do niej wrócić.

W 2000 roku Polonia wywalczyła drugie i jak na razie ostatnie mistrzostwo Polski. Dodatkowo pięciokrotnie znajdowała się na podium rozgrywek i dwukrotnie zdobyła Puchar Polski.