Adam Frączczak wrócił do gry po operacji usunięcia guza przysadki mózgowej i strzelił trzy gole w 45 minut

Adam Frączczak wrócił na boisko po operacji usunięcia guza przysadki mózgowej i strzelił trzy gole w 45 minut dla trzecioligowych rezerw Pogoni Szczecin. 31-latek wrócił do gry w wielkim stylu.

Adam Frączczak, piłkarz Pogoni Szczecin, przeszedł w grudniu operację usunięcia guza przysadki mózgowej w warszawskim Centralnym Szpitalu Klinicznym. W maju dostał zielone światło od lekarzy na powrót na boiska. Kosta Runjaić, szkoleniowiec Pogoni Szczecin, zdecydował jednak, że 31-letni piłkarz nie wróci od razu do ekstraklasy, a odbuduje się w trzecioligowych rezerwach.

Zobacz wideo

Adam Frączczak wystąpił w podstawowym składzie rezerw Pogoni w meczu z Gwardią Koszalin i już w pierwszej połowie strzelił trzy gole. Pierwszego w trzeciej minucie, drugiego z rzutu karnego w 19., a trzeciego w 41. minucie. Również z rzutu karnego. W 59. minucie meczu Adam Frączczak szedł z murawy.

3 grudnia Adam Frączczak przeszedł operację usunięcia guza przysadki mózgowej w warszawskim Centralnym Szpitalu Klinicznym. Operacja przebiegła bez zakłóceń i zgodnie z oczekiwaniami. Przez kilka kolejnych dni zawodnik Pogoni przebywał pod obserwacją lekarzy. 7 grudnia został wypisany ze szpitala.

Więcej o: