Śląsk Wrocław ucieka ze strefy spadkowej. Wisła Płock bliżej spadku

Śląsk Wrocław pokonał u siebie Wisłę Płock 2:1 (1:1) w meczu 35. kolejki Ekstraklasy. Po tym spotkaniu gospodarze wydostali się ze strefy spadkowej, do której zaś wpadła drużyna gości.

W bardzo ważnym meczu dla układu tabeli grupy spadkowej Śląsk Wrocław pokonał na własnym stadionie Wisłę Płock 2:1. Prowadzenie gospodarzom dał Mateusz Cholewiak w 9. minucie. Goście nie zamierzali jednak odpuszczać i już w 27. minucie było 1:1. Gola dla "Nafciarzy" strzelił Alen Stevanovic.

W drugiej połowie oba zespoły walczyły o zdobycie decydującej bramki. Sztuka ta udała się gospodarzom w 83. minucie. Wtedy to trafił Marcin Robak i Śląsk wygrał ostatecznie 2:1. Dla Robaka był to 15. gol w tym sezonie Ekstraklasy.

Po tym zwycięstwie ekipa z Wrocławia ma 38 punktów i awansowała na 5. miejsce w grupie spadkowej. Śląsk wydostał się ze strefy spadkowej, do której spadła zaś Wisła. Drużyna z Mazowsza ma 37 punktów i obecnie jest przedostatnia. Po przyjściu do Płocka trener Leszek Ojrzyński wygrał trzy pierwsze spotkania, ale w ostatnich trzech meczach nie wygrał ani razu i sytuacja Wisły jest coraz trudniejsza.