Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Manchester City obserwuje zawodnika Legii Warszawa

Manchester City interesuje się Radosławem Cielemęckim, reprezentantem Polski do lat 16 i zawodnikiem Legii Warszawa - poinformował Piotr Koźmiński, dziennikarz "Super Expressu".
Zobacz wideo

Radosław Cielemęcki to urodzony w lutym 2003 roku pomocnik. Mierzy 173 cm i waży 70 kg. Wcześniej grał w Górniku Wałbrzych, Gryfie Świdnica, a w Legii jest od 2016 roku. Mówi się, że to jeden z najzdolniejszych zawodników w warszawskiej akademii. Zaczynał przygodę w Legii od gry w środku pola, ale w kilka miesięcy temu Marek Saganowski, ówczesny trener juniorów, zaczął go również wystawiać na fałszywej "10". Fałszywej, bo nastolatek często zbiega na skrzydło. Cielemęcki to dynamiczny i dobrze wyszkolony technicznie zawodnik, a jego największym atutem są precyzyjne dośrodkowania.

W środę podczas turnieju w Rumunii reprezentacja Polski do lat 16 zremisowała z rówieśnikami z Chorwacji 1:1, asystę przy golu Patryka Kusztala zanotował właśnie zawodnik Legii.

 

Na Łazienkowskiej są świadomi, że Cielemęcki to wielki talent, który może też podążyć drogą Sebastiana Szymańskiego i jeśli wciąż się będzie tak rozwijał to w przyszłości zostanie ważnym zawodnikiem Legii.