Ekstraklasa. Lech Poznań osłabiony! Piłkarz nie zagra do końca sezonu

Dariusz Żuraw do końca sezonu nie będzie mógł skorzystać z Pedro Tiby. Kapitan Lecha Poznań na początku tygodnia będzie musiał przejść artroskopię kolana, a do treningów powinien wrócić na początku letniego okresu przygotowawczego - poinformowała oficjalna strona Kolejorza.
Zobacz wideo

Sztab szkoleniowy Kolejorza po sobotnim spotkaniu z Zagłębiem Lubin (1:1) zdecydował, że Pedro Tiba zakończy sezon i już teraz uda się do Portugalii, gdzie w ciągu najbliższych kilku dni przejdzie zabieg artroskopii kolana. Według kadry medycznej, kapitan Lecha powinien wrócić do treningów wraz z początkiem nowego sezonu.

- Pedro doznał urazu mechanicznego. Po meczu Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin dolegliwości bólowe były na tyle silne, że zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie artroskopii kolana - tłumaczy szef sztabu medycznego Lecha Poznań, profesor Krzysztof Pawlaczyk. - Plan jest taki, żeby zawodnik był gotowy do wznowienia treningów na początku letniego okresu przygotowawczego - dodaje.

Tiba zawodnikiem Kolejorza jest od początku sezonu. Do tej pory w barwach Lecha rozegrał 40 spotkań, w których zdobył cztery bramki i zanotował trzy asysty. Drużyna Żurawia na trzy kolejki przed końcem sezonu zajmuje szóste miejsce w grupie mistrzowskiej. Do miejsca gwarantującego grę w europejskich pucharach traci ledwie dwa punkty.

Więcej o: