ŁKS Łódź awansował do ekstraklasy i już zaliczył pierwszą wpadkę

Oficjalna strona ŁKS-u Łódź nie zauważa awansu do ekstraklasy. O co chodzi? - zapytał w niedzielę rano na Twitterze Bartłomiej Derdzikowski, dziennikarz łódzkiego oddziału Gazety Wyborczej. Łódzki klub awansował do ekstraklasy po siedmiu latach i już zaliczył pierwszą wpadkę.
Zobacz wideo

Sprawdzamy (niedziela, godz. 10). I faktycznie - nie ma. Ani w dziale aktualności, ani na stronie ŁKS nie znajdziemy żadnej wzmianki o tym, że klub po siedmiu latach wraca do ekstraklasy. "W sobotni wieczór mogą w końcu ziścić się marzenia tysięcy kibiców ŁKS" - czytamy w głównym newsie na oficjalnej stronie. Dopiero przeglądając klubowe media społecznościowe, znajdziemy informację o tym, że te marzenia się ziściły. Napotkamy zdjęcia czy wideo ze świętowania, które najwyraźniej było bardzo huczne - pochłonęło wszystkich. Też pracowników biura prasowego, którzy jak zakładamy, odpowiadają za treści publikowane na oficjalnej stronie klubu.

ŁKS zapewnił sobie awans do ekstraklasy na dwie kolejki przed końcem. Przypieczętował to sobotnim zwycięstwem z GKS Jastrzębie (2:0). Choć drużyna Kazimierza Moskala wróciła do Łodzi w niedzielę nad ranem, pod stadionem czekała na nich spora grupa wiernych fanów, by wspólnie świętować powrót do krajowej elity.

Więcej o: