Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa i Lechia Gdańsk ukarane po meczu w Gdańsku! Jest też kara dla Dusana Kuciaka

Komisja ligi ukarała Legię Warszawa i Lechię Gdańsk po meczu 33. kolejki ekstraklasy. Oba kluby dostały grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych za zachowanie swoich kibiców. Ukarany został również Dusan Kuciak, który po meczu powiedział, że sędzia Daniel Stefański okradł Lechię Gdańsk.
Zobacz wideo

Legia Warszawa wygrała z Lechią Gdańsk 3:1 w meczu dwóch najlepszych drużyn ekstraklasy. Spotkanie w Gdańsku wywołało wielkie kontrowersje. Największe - decyzja Daniela Stefańskiego, który w 3. minucie podyktował rzut karny po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez Artura Jędrzejczyka, a po konsultacji z VAR odwołał swoją decyzję. Dzień po meczu Zbigniew Boniek, prezes PZPN, powiedział, że Stefański popełnił błąd. Z kolei Zbigniew Przesmycki, szef kolegium sędziów PZPN, uznał, że sędzia podjął słuszną decyzję.

Dusan Kuciak, bramkarz Lechii Gdańsk, ocenił po meczu, że Daniel Stefański okradł Lechię Gdańsk. - Skąd on jest, gdzie mieszka? Ten pan nie szanuje ludzi, po meczu nie podałem mu ręki - mówił wzburzony Słowak.

 

Komisja ligi decydowała, że bramkarz Lechii zostanie ukarany za tę wypowiedź grzywną w wysokości 10 tysięcy złotych. Komisja uwzględniła więc wniosek słowackiego bramkarza, który poprosił o sankcję za jego wypowiedzi po spotkaniu.

Komisja Ligi postanowiła uwzględnić wniosek zawodnika Dusana Kuciaka o dobrowolne poddanie się karze finansowej w wysokości 10 tysięcy złotych w związku z zachowaniem ww. zawodnika po meczu 33. kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Legia Warszawa.

Ukarane zostały też oba kluby. Legia i Lechia dostały grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych za zachowanie swoich kibiców.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Lechia Gdańsk - Legia Warszawa w 33. kolejce Ekstraklasy, na klub Lechia Gdańsk nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych. W związku z zachowaniem kibiców gości na tym samym meczu, na klub Legia Warszawa również nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych.

Komisja ligi postanowiła ponadto anulować żółte kartki zawodnika Lecha Poznań - Roberta Gumnego (mecz 33. kolejki Lotto Ekstraklasy z Pogonią Szczecin) i gracza Lechii Gdańsk - Filipa Mladenovicia (mecz 32. kolejki z Pogonią), a także ukarać Kornela Osyrę. Piłkarz Miedzi Legnica ukarano karą dyskwalifikacji w jednym meczu ekstraklasy oraz nałożono na niego karę finansową w wysokości trzech tysięcy złotych za faul na Oskarze Zawadzie w meczu z Wisłą Płock.