Legia Warszawa zdecydowała o przyszłości Michała Kucharczyka. Po tym sezonie kończy mu się kontrakt

Dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok. Michał Kucharczyk w najbliższych dniach powinien podpisać nowy kontrakt z Legią Warszawa - dowiedział się Sport.pl.
Zobacz wideo

Latem Michał Kucharczyk mógłby odejść z Legii za darmo, ale nic nie wskazuje, że odejdzie. Z naszych informacji wynika, że 28-letni skrzydłowy dogadał się już w sprawie nowego kontraktu. - Warunki zostały ustalone, podpisanie umowy to już w zasadzie tylko formalność - słyszymy na Łazienkowskiej, a także od osób z otoczenia piłkarza. Kucharczyk z Legią ma związać się dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Piłkarz, który wywołuje skrajne emocje

Kuchy King. Tę ksywkę Michała Kucharczyka znają prawdopodobnie wszyscy kibice Legii. U większości z nich 28-letni skrzydłowy wywołuje skrajne emocje. I trudno się dziwić, bo Kucharczyk na boisku potrafi zadziwić sprintem, błyskotliwym zagraniem, nawet hat-trickiem, ale też strzałem w dach stadionu czy zepsuciem doskonałej sytuacji.

Skuteczny bywa czasami, ale na pewno ciągle jest niezłomny. Przez dziewięć lat w Legii zaliczał wzloty i upadki. Teraz też, zimą, kiedy klub sprowadził Salvadora Agrę, znowu usiadł na ławce. I znowu podniósł się z niej szybko, by w tej chwili być kluczowym piłkarzem w walczącej o mistrzostwo drużynie Aleksandara Vukovicia (Legia na cztery kolejki przed końcem sezonu ma trzy punkty przewagi nad Lechią).

Kucharczyk piłkarzem Legii jest od 2009 roku. Na Łazienkowską trafił jako bramkostrzelny napastnik ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Przez dziewięć lat pobytu przy Łazienkowskiej sięgnął po pięć mistrzostw i sześć krajowych pucharów. W tym sezonie rozegrał 37 spotkań, w których strzelił siedem goli i zaliczył sześć asyst.

Więcej o: