Kolejny nowoczesny stadion w ekstraklasie! Jest już harmonogram prac

Pogoń Szczecin będzie miała nowy stadion. Prace na obiekcie przy ulicy Twardowskiego już się rozpoczęły i będą prowadzone według ściśle określonego harmonogramu. Cała inwestycja ma kosztować 364,4 mln zł, z czego 261,2 mln zł pochłonie budowa samego stadionu.
Zobacz wideo

Przedstawiciele miasta Szczecin i firmy budowlanej wybranej w przetargu podpisali umowę dotyczącą modernizację stadionu Pogoni. Plan zakłada, że do 2022 roku na obiekcie przy ulicy Twardowskiego powstanie 21 tysięcy krzesełek oraz zupełnie nowa trybuna. Dodatkowo trzy kolejne mają zostać przebudowane, a stadion zostanie zadaszony. W okolicach ma także powstać centrum szkolenia juniorów. Cała inwestycja ma kosztować 364,4 mln zł, z czego 261,2 mln zł pochłonie budowa samego stadionu. Prace będą postępować stopniowo, według określonego harmonogramu.

Wykonawca zamknął już dwie trybuny: wysoką – południową oraz zachodnią. Zdemontowane zostały też krzesełka na obu trybunach. Oznacza to zmniejszenie pojemności obiektu do 4,8 tys. kibiców. Prace mają trwać do połowy przyszłego roku. Wtedy przeniosą się na część północną i zachodnią, a kibice będą oglądać mecze z nowych trybun. Latem 2020 roku przebudowana zostanie również płyta boiska, która zostanie przesunięta w stosunku do obecnego miejsca.

-  Być może będzie to oznaczało, że na początku przyszłego sezonu będziemy musieli na jeden czy dwa mecze poprosić rywali, z którymi będziemy mieć wyznaczone mecze jako gospodarze, o zmianę i rozegrać te spotkania jako goście - przyznał Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin.

Więcej o: