Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sławomir Stempniewski: Lechii należał się rzut karny w meczu z Legią

- Nie trzeba być ekspertem, żeby to ocenić. Strzał na pustą bramkę został obroniony nieprawidłowo - powiedział Sławomir Stempniewski w programie Liga Plus Extra na antenie Canal +.
Zobacz wideo

W 2. minucie meczu Lechia - Legia Artur Jędrzejczyk zablokował strzał w polu karnym gości. Czy zagrał piłkę ręką? Sytuacja ta wciąż wywołuje kontrowersje. - Nie trzeba być ekspertem, żeby to ocenić. Strzał na pustą bramkę został obroniony nieprawidłowo. Mam tylko wątpliwości, jaki kolor kartki należał się Jędrzejczykowi - powiedział Sławomir Stempniewski w programie Liga Plus Extra na antenie Canal +. 

Sędzia Daniel Stefański, prowadzący ten mecz, początkowo podyktował rzut karny dla Legii. Skorzystał jednak z wideoweryfikacji i zmienił decyzję. Gospodarze nie dostali "jedenastki", a Jędrzejczyk nie został ukarany kartką. - Uważam, że pierwsza myśl arbitra była bardzo dobra. Interpretacja zagrania piłki ręką jest bardzo trudna - przyznał Stempniewski.

Stempniewski komentuje dwugłos Boniek - Przesmycki

Prezes PZPN Zbigniew Boniek także odniósł się do tej sytuacji. - Sędzia Stefański popełnił błąd. Przepraszam trenera Stokowca, piłkarzy i kibiców - mówił Boniek na kanale Romana Kołtonia "Prawda Futbolu". - Przyznam, że na podstawie tego co widziałem w telewizji uznałem decyzję Daniela Stefańskiego za nieprawidłową. Ale dzień później analizując sytuację obejrzałem zapis kamer, które on miał do dyspozycji, i uważam, że decyzja o braku karnego była słuszna - mówił w rozmowie ze Sport.pl szef polskich sędziów, Zbigniew Przesmycki. Jak ten dwugłos skomentował Stempniewski? - Widzę, że panowie się nie dogadali. Tak już bywało dość często, że rozmijaliśmy się w opiniach z przewodniczącym [Przesmyckim - przyp. red.] - zakończył.

Więcej o:
Komentarze (64)
Sławomir Stempniewski: Lechii należał się rzut karny w meczu z Legią
Zaloguj się
 • sta_pl

  Oceniono 16 razy 6

  Ta sprawa musi mieć ciąg dalszy!
  Panie Prezesie Boniek! Wspomina Pan o "czarnych skrzynkach" z zapisem rozmów sędziów - proszę je upublicznić!
  Kto wpłynął na zmianę decyzji przez sędziego Stefańskiego i jakimi słowami? Kto obsługiwał Var, imię nazwisko? Gdzie te 16 ujęć o których mówi Przasnycki, skoro w transmisji TV widzieliśmy wszyscy w podglądzie ekranu Var, jak sędzia Stefański ogląda JEDNO ujęcie? Kto zatem widział 16 ujęć i kto podjął decyzję o nieprzyznaniu karnego? Dlaczego szef sędziów tak kuriozalnie broni decyzji - "skoro uznał, że nie ma karnego po interwencji Artura Jędrzejczyka, to musiał mieć do tego podstawy".
  Sytuacja wymaga natychmiastowej reakcji, inaczej kibice ogłoszą bojkot, najpierw Legii i sędziego Stefańskiego, a potem całej "Ekstraklasy". Nie oglądajmy w TV i nie przychodźmy na stadiony gdy grają ci "aktorzy"!
  PS. Do kibiców i zwolenników Legii. Wasze tłumaczenia są kuriozalne. Gdybyście mieli odrobinę honoru i oleju w głowie, gdybyście chociaż próbowali być obiektywni, wasza narracja powinna być taka, że owszem, karny się należał, może drugi też, ale karny to nie bramka dla Lechii, a Legia strzeliła ich prawidłowo trzy.
  PS2. Do działaczy i sędziów: w DE nikt nie zawahał się gwizdnąć karnego przeciwko Bayernowi, mimo że też ma nóż na gardle, a w Anglii trener kazał "oddać bramkę" gdy jego zespół niehonorowo jego zdaniem zdobył bramkę.
  Może właśnie m.in. z tego powodu maja pełne trybuny i miliardy zysków z transmisji TV?

 • m1199

  Oceniono 2 razy 2

  Kolejna kompromitacja "ekspertów" którzy nie znają zasad.

 • beristein

  Oceniono 5 razy 1

  "Początkowo pofyktowal rzut karny dla Legii"... dalej nie czytam.

 • antypol

  Oceniono 4 razy 0

  stefański +stempniewski= złodziejskib duet na usługach legii

 • yoric

  Oceniono 6 razy 0

  Jeśli Legia kupuje sędziów, to ... chyba słabo im płaci!!
  W sezonie 2018/19:
  - karne: Lechia 10, Legia 5
  - czerwone kartki: Lechia 2, Legia 4.

  Także tego...

 • piotruspan1951

  Oceniono 8 razy 0

  Panie pseudo espercie Stempniewski jedno pytanie. Czy ogladal Pan zapis VAR, czy tak jak Prezes Boniek tylko to co pokazala TV? Po to VAR ma 16 kamer, aby sedzia mial mozliwie najlepszy oglad sytuacji. Jezeli wyglasza Pan opinie na podstawie tego co zobaczyl Pan TV, to jest Pan po prostu idiota, a nie ekspertem.

 • niktalboktos

  Oceniono 4 razy 0

  Karne po niezamierzonych rękach wypaczają właśnie najbardziej wyniki w piłce nożnej. Legia była lepsza i wygrała. Amen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX