Pogoń remisuje z Lechem. Kapitalny gol Majewskiego!

Pogoń Szczecin zremisowała na swoim boisku z Lechem Poznań 1:1. Ozdobą spotkania był znakomity gol Radosława Majewskiego.

Pogoń dużo lepiej wyglądała w pierwszej części spotkania, a ozdobą pierwszych 45 minut mógł być gol Radosława Majewskiego. Doświadczony pomocnik doszedł do dośrodkowania z lewej strony boiska i znakomitym uderzeniem z woleja, w stylu Marco van Bastena pokonał Jasmina Buricia. W mediach społecznościowych od razu pojawiły się porównania do legendarnej bramki Holendra.

W drugiej połowie odpowiedział Lech Poznań. Gola dla Kolejorza niemal w samej końcówce strzelił wychowanek Lecha. Był to jednak gol samobójczy, a jego autorem był zawodnik Pogoni Kamil Drygas. (88.minuta).

Dzięki temu remisowi Lech Poznań awansował na siódme miejsce w lidze (mają 48 punktów). Pogoń Szczecin zajmuje ósme miejsce (47 pkt).

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1 (1:0)

Bramki: Radosław Majewski (45) - Kamil Drygas (88 - sam.)

Pogoń Szczecin: Jakub Bursztyn - David Stec, Sebastian Walukiewicz (87. Jakub Bartkowski), Mariusz Malec, Ricardo Nunes - Santeri Hostikka (72. Michał Żyro), Zvonimir Kozulj, Tomas Podstawski, Kamil Drygas, Radosław Majewski - Iker Guarrotxena (61. Soufian Benyamina).

Lech Poznań: Jasmin Buric - Robert Gumny, Thomas Rogne, Rafał Janicki, Wołodymyr Kostewycz - Tymoteusz Klupś (91. Nikola Vujadinovic), Łukasz Trałka, Maciej Gajos (57. Maciej Makuszewski), Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak (78. Piotr Tomasik) - Filip Marchwiński