Lechia Gdańsk - Legia Warszawa. Znamy składy na kluczowy mecz w walce o mistrzostwo Polski

Już o 20.30 Lechia Gdańsk zagra z Legią Warszawa w kluczowym meczu w walce o mistrzostwo Polski. Znamy już składy obu drużyn.
Zobacz wideo

O 20.30 rozpocznie się mecz sezonu w Gdańsku. Lechia podejmie Legię Warszawa. Po 32 kolejkach obie drużyny mają po 63 punkty. W środę Lechia wygrała na wyjeździe z Pogonią 4:3, a Legia przegrała 0:1 z Lechem w Poznaniu. Zwycięzca sobotniego meczu zyska przewagę trzech punktów na cztery kolejki przed końcem rozgrywek. Ewentualny remis oznaczać będzie, że do prowadzącego duetu na dwa punkty zbliży się Piast Gliwice.

Znamy już składy obu drużyn. Piotr Stokowiec, czyli trener Lechii, zdecydował się na dwie zmiany w podstawowej jedenastce w porównaniu do meczu z Pogonią. Na prawej obronie w miejsce Karola Fili zagra Joao Nunes, a w miejsce Flavio Paixao w ataku wystąpi Artur Sobiech. Fila i Paixao mecz zaczną na ławce rezerwowych.

Aż sześciu zmian w składzie w porównaniu do meczu z Lechem dokonał Aleksandar Vuković. Część z nich jest jednak spowodowana zawieszeniami za żółte kartki. Do pierwszej jedenastki wracają Artur Jędrzejczyk oraz Andre Martins. Na prawej obronie, w miejsce wykartkowanego Marko Vesovicia, zagra Paweł Stolarski. W składzie są też Luis Rocha, Kasper Hamalainen oraz Sebastian Szymański, którzy zastąpią odpowiednio Adama Hlouska, Iuriego Medeirosa oraz Dominika Nagy'a.

Skład Lechii: Dusan Kuciak - Joao Nunes, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki, Patryk Lipski - Konrad Michalak, Artur Sobiech, Lukas Haraslin.

Skład Legii: Radosław Cierzniak - Paweł Stolarski, William Remy, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha - Andre Martins, Domagoj Antolić - Michał Kucharczyk, Kasper Hamalainen, Sebastian Szymański - Carlitos.

Więcej o: