Były piłkarz Lecha Poznań skazany na cztery miesiące więzienia. Napadł ochroniarza, miał kokainę

Nicki Bille Nielsen, były zawodnik Lecha Poznań, został skazany na cztery miesiące bezwarunkowego więzienia za groźby z użyciem broni i posiadanie narkotyków.

Nicki Bille Nielsen to 31-latek, który właściwie skończył już sportową karierę przez niesportowe prowadzenie się. Duńczyk wiele razy wchodził w konflikt z prawem. Zdarzyło mu się trafić za kratki za posiadanie kokainy, seks oralny w miejscu publicznym i uderzenie kobiety. Teraz był sądzony za napaść z użyciem pistoletu wiatrówki na rowerzystę w Kopenhadze, za fizyczną napaść na ochroniarza w klubie nocnym, za grożenie śmiercią pielęgniarce i znów za posiadanie kokainy.

Najnowsze kłopoty byłego zawodnika Lecha (grał w Poznaniu w latach 2016-2018) zaczęły się w grudniu ubiegłego roku. Nielsen zorganizował świąteczną imprezę w swoim apartamencie w Kopenhadze i na tej imprezie groził gościom bronią, a sam został postrzelony w przedramię. Później w szpitalu miał grozić śmiercią pielęgniarce. Ochroniarza w klubie nocnym pobił kilka dni wcześniej.

"Napaść na ochroniarza i grożenie śmiercią personelowi szpitala kwalifikuje się tylko do kary bezwarunkowego więzienia" - uzasadnił wyrok sędzia Henrik Tornberg. Jednak duńskie prawo dopuszcza areszt domowy w obroży monitorującej dla skazanego, jeśli jego kara nie przekracza sześciu miesięcy.

Piłkarz musi też opłacić koszty procesu i odszkodowania w wysokości 55 tys. duńskich koron dla ochroniarza oraz 3280 koron dla pielęgniarki.

Nielsen wnioskował o miesięczną karę więzienia, bo tłumaczył, że chce odpokutować, ale tylko za to, co zrobił. Broniąc się Duńczyk postanowił pokazać na Instagramie, jak źle wyglądała jego ręka.

Tu można zobaczyć drastyczne zdjęcie

Fotografia ma dowodzić, że Nielsen nie był w stanie zrobić krzywdy pielęgniarce. "Leżałem w łóżku z taką ręką, a później zostałem oskarżony o grożenie pielęgniarce tą ręką. Nie mogłem nawet ruszyć ramieniem, ścisnąć dłoni w pięść, ale według pielęgniarki uderzyłem ją. Oceńcie sami czy byłem w stanie. W tym czasie dostawałem 52 pigułki dziennie" - pisze Nielsen.

Więcej o: