Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Skandaliczne oświadczenie kibiców Śląska Wrocław. Zakazali występów piłkarzowi!

"Tarasovs ma zakaz występów do końca sezonu" - czytamy w oświadczeniu grupy kibicowskiej Śląska Wrocław. Od rozjuszonych fanów dostało się też Marcinowi Robakowi.
Zobacz wideo

Coraz gorzej dzieje się w Śląsku Wrocław. W czwartek zespół Vitezslava Lavicki przegrał 1:2 z Górnikiem Zabrze i na pięć kolejek przed końcem sezonu znalazł się w strefie spadkowej. Dla wrocławian była to czwarta porażka z rzędu. Wrocławianie na zwycięstwo czekają od 30 marca, kiedy pokonali na wyjeździe Arkę Gdynia 2:0.

Po meczu z Górnikiem doszło do przepychanek pod sektorem zajmowanym przez najzagorzalszych kibiców Śląska. Po spotkaniu piłkarze podeszli pod trybunę, gdzie odbyli rozmowę z fanami. W pewnym momencie koszulkę w trybuny rzucił Igors Tarasovs, a chwilę później doszło do kłótni między częścią kibiców a Marcinem Robakiem oraz Krzysztofem Mączyńskim.

Po meczu, grupa kibiców Śląska "Ultras Silesia", opublikowała oświadczenie na Facebooku. Czytamy w nim m.in., że jeśli zespół chce wsparcia kibiców, to Tarasovs "ma zakaz" występów w barwach klubu. Łotysz w ostatnim czasie jest, jak niemal cały zespół, w słabej formie. W czwartek popełnił błąd, który zakończył się bramką dla gości.

- Igors popełnił błąd ale tylko on zapewniał spokój na środku boiska i mógł pełnić rolę defensywnego pomocnika - powiedział po meczu Lavicka. - To są emocje i my to rozumiemy. Widziałem co tam się działo, ale nie dziwi mnie ani reakcja kibiców, ani mojej drużyny. Nie można jednak zarzucić piłkarzom braku walki i zaangażowania. Tego nie brakowało.

Innego zdania są kibice Śląska. Oto treść ich komunikatu (pisownia oryginalna).

"Rada drużyny wie jakie ma wyciągnąć po meczu wnioski. Zaufajcie Ultrasom, jeśli piłkarze kłamią wyciągniemy konsekwencje. Nie będzie wyjątków i sentymentów, macie zrobić teraz wszystko dla Śląska, tak jak obiecaliście, ch** nas obchodzą Wasze konflikty i kontrakty. Ma być czysta sytuacja i jasny cel. Jak najemnikom się nie będzie chciało to dawać tych którzy noszą klub w sercu"
"Pierwsza połowa w końcu wyglądała tak jak powinna. Gdybyście grali tak w Kielcach to roz*********cie Koronę. Zmiany w składzie są nieuniknione. TARASOVS MA ZAKAZ WYSTEPÓW W BARWACH ŚLĄSKA DO KOŃCA SEZONU jeśli chcecie naszego wsparcia. Więcej o postawie piłkarzy przed meczem w jego trakcie oraz po meczu jutro w osobnym poście jak emocje opadną. No ale Marcin Robak, nie będzie tolerancji dla twojej agresji w stronę kibiców. Mieliśmy już takiego Pawełka. Uważaj bo jesteś na granicy. Trochę pokory, jesteś dorosłym chłopem. Masz opaskę bądź przywódcą a nie pajacem. Jak nie potrafisz dźwignąć ciężaru, oddaj komuś kto dźwignie, a Ty skup się na strzelaniu bramek."
"Mariusz Pawelec, chłopie klasa światowa. TAKICH LUDZI NAM POTRZEBA !!! Kuba Słowik, MUREM ZA TOBĄ CAŁE B !!! Charakter, dyscyplina, wola walki, bierzcie wszyscy przykład z tej dwójki, zachowali się dzisiaj wzorowo. A jak sobie z presją nie radzicie to do psychologa sportowego. Jakoś ta dwójka sobie radzi i nie pi****li smutów. Okazaliśmy Wam wsparcie podczas meczu, obiecaliście coś przed meczem, niedługo rozliczymy Was z obietnic. Tak jak mówiliśmy. Rozmowy powoli się kończą, od Was zależy kiedy i jak się skończą. Oby w Ekstraklasie. I tak jak mówiliśmy. Fanom sportu dziękujemy za uwagi, doceniamy co innego niż umiejętności czy dyspozycję w ciągu meczu. Jutro Wam o tym opowiemy."

Śląsk do bezpiecznego miejsca w tabeli traci jeden punkt. W niedzielę o godz. 18 zespół Lavicki zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków. Tydzień później czeka go wyjazd do Zagłębia Sosnowiec, a w dalszej kolejności mecze z Wisłą Płock (domowy), Miedzią Legnica (wyjazdowy) oraz Arką (domowy).

Więcej o: