Jarosław Bieniuk wziął bezpłatny urlop. Od Lechii Gdańsk odpocznie do końca sezonu

Jarosław Bieniuk wziął bezpłatny urlop. Były piłkarz, a obecnie asystent Piotra Stokowca, zdecydował się na taki krok po tym, jak ostatnio został oskarżony o przestępstwo na tle seksualnym - informuje portal "Sportowe Fakty WP".
Zobacz wideo

Jarosław Bieniuk odpocznie od pracy w Lechii Gdańsk. Były reprezentant Polski, który ostatnio pełnił rolę jednego z asystentów Piotra Stokowca, zdecydował się na bezpłatny urlop - informuje portal "Sportowe Fakty WP". 39-latek nie pojawił się już na środowym spotkaniu gdańszczan z Pogonią Szczecin (4:3).

Urlop Bieniuka ma związek z oskarżeniem o przestępstwo na tle seksualnym, za które były piłkarz trafił do aresztu. Asystent trenera Lechii twierdzi jednak, że oskarżenia formułowane pod jego adresem są nieprawdziwe. - Godzą bezpośrednio w moje dobre imię, jak i destrukcyjnie wpływają na dobro i kondycję psychiczną moich dzieci - napisał w oficjalnym oświadczeniu. - Proszę także Państwa – przedstawicieli mediów o używanie mojego pełnego imienia i nazwiska w przygotowywanych artykułach medialnych – bo tak właśnie należy postępować wobec osób niewinnych - dodał.

Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza", były piłkarz miał otrzymać propozycję ugody, w ramach której po zapłacie 400 tys. złotych, sprawa miała zostać skierowana na znacznie korzystniejsze zarzuty przeciwko Bieniukowi - gwałtu, ale już bez szczególnego okrucieństwa. Prawnicy zawodnika odrzucili jednak propozycję.

Bieniuk w swojej karierze grał m.in. Widzewie Łódź czy Amice Wronki. Przed zakończeniem kariery zawodniczej w 2014 roku występował w Lechii Gdańsk. Potem został w tym klubie dyrektorem sportowym, a od początku sezonu współpracował ze sztabem szkoleniowym pierwszego zespołu.

Więcej o: