Brutalny faul w Ekstraklasie. Jorge Felix kopnął rywala w twarz. Po meczu przeprosił za swój wybryk

W meczu 32. kolejki Ekstraklasa między Piastem Gliwice i Zagłębiem Lubin doszło do bardzo groźnego zdarzenia. Zawodnik gospodarzy - Jorge Felix - kopnął w twarz obrońcę "Miedziowych" - Alana Czerwińskiego. Poszkodowany trafił do szpitala, a Hiszpan zdążył już przeprosić za swoje zachowanie.
Zobacz wideo

We wtorek, w meczu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice podejmował Zagłębie Lubin. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 15. minucie po trafieniu Piotra Parzyszka. Cztery minuty później w polu karnym Zagłębia doszło do niezwykle groźnej sytuacji. Pomocnik Piasta – Jorge Felix – uniósł nogę tak wysoko, że trafił w twarz obrońcę „Miedziowych” – Alana Czerwińskiego. 

Brutalny faul Jorge Felixa. Po incydencie w meczu z Zagłębiem Hiszpan przeprosił Alana Czerwińskiego

Czerwiński od razu padł na murawę i schował twarz w dłoniach. Zawodnicy i sędzia zauważyli, że obrońca intensywnie krwawi, więc od razu wezwali służby medyczne. Po kilkunastu sekundach lekarze zakomunikowali, że obrońca nie dokończy spotkania.

Główny arbiter spotkania – Łukasz Szczech – początkowo ukarał Hiszpana żółtą kartką, jednak po zastosowaniu VARu, anulował tę decyzję i pokazał zawodnikowi czerwoną kartkę. 

Poszkodowany piłkarz został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł szczegółowe badania. Te, na szczęście, nie wykazały poważniejszych komplikacji (potwierdził to prezes Zagłębia – Mateusz Dróżdż). Z kolei Felix przeprosił po meczu za swoje zachowanie. 

Ostatecznie Piast, mimo osłabienia, dowiózł do ostatniego gwizdka jednobramkowe zwycięstwo. 

Więcej o: