Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Paweł Bochniewicz może zagrać w Premier League! Polakiem interesują się dwa kluby z Anglii

Watford FC z Premier League i Norwich City z Championship są zainteresowane pozyskaniem Pawła Bochniewicza. Obrońca aktualnie przebywa na wypożyczeniu w Górniku Zabrze, do którego trafił z włoskiego Udinese.
Zobacz wideo

Zdaniem dziennikarzy "The Sun" pozyskaniem Bochniewicza interesują się dwa angielskie kluby. Ósmy zespół Premier League, Watford oraz lider Championship, Norwich. Obydwa zespoły chciałyby wypożyczyć polskiego obrońcę z Udinese, z którego 23-latek trafił do Górnika Zabrze w styczniu 2018 roku. Od tamtej pory w jego barwach rozegrał 48 spotkań, w których strzelił jednego gola i zaliczył jedną asystę.

Po zakończeniu obecnego sezonu młodzieżowy reprezentant Polski wróci do Włoch, ale prawdopodobnie nie zostanie tam zbyt długo. Sam zawodnik już zimą ubiegłego roku mówił, że nie widział sensu w pozostawaniu w Udinese. - Nie widziałem sensu w tym, żeby pozostać tam na rundę wiosenną. Nie chciałem siedzieć na ławce przez kolejne pół roku. Wolałem przyjść do Górnika i mieć świadomość, że mam realne szanse na regularną grę - przyznawał w rozmowie ze Sport.pl.

Bochniewicz przygodę z piłką rozpoczął w Stali Mielec, ale w wieku 16 lat wyjechał do Włoch i w latach 2012-2014 trenował w Regginie, z której przeniósł się do Udinese. Kilka miesięcy temu zapytany o to, czy nie żałuje tak wczesnego wyjazdu, Bochniewicz odpowiada: Z pewnością można było zrobić coś lepiej. Ale gdybym miał podejmować decyzję jeszcze raz, nic bym nie zmienił. Jestem zadowolony z tego, czego nauczyłem się do tej pory i z miejsca w jakim obecnie się znajduję. Teraz muszę walczyć o to, aby przyszłość była jak najlepsza.