Sport, nauka i innowacje na kongresie Science4Football

Międzynarodowy kongres Science4Footballjuż drugi rok z rzędu zgromadzi wybitnych piłkarskich ekspertów, naukowców i trenerów reprezentujących innowacyjneorganizacje sportowe i najlepsze kluby świata. Podczas dwudniowych wykładów i prelekcji zostaną zaprezentowane najnowsze osiągnięcia świata nauki, które decydują o sukcesie we współczesnej piłce nożnej. W trakcie kongresu odbędzie się również finał organizowanego wspólnie z EY konkursu StartUp Challenge. Rejestracja wciąż trwa.

Druga edycja zaplanowanego 1 i 2 maja na stadionie Legii kongresu Science4Football to 15 godzin wykładów, ponad 20 prelegentów i pięć filarów tematycznych:

  • kondycja zdrowotna zawodników, odnowa, żywienie i suplementacja
  • trening i monitoring obciążeń
  • skauting, analiza i statystyki
  • coaching, wspieranie talentów i psychologia
  • technologia w sporcie

Rejestracja prowadzona jest pod TYM linkiem. Wśród zaproszonych wykładowców są renomowani eksperci i naukowcy, m.in. trener przygotowania fizycznego FC Barcelony Andres Martin Garcia, profesor na Liverpool John Moores University oraz konsultant "Dumy Katalonii" i FIFA dr Paul Bradley, fizjolog żywienia Matt Lovell, z którego usług korzystali Manchester City, Tottenham Hotspur, AFC Bournemouth, światowej sławy ekspert od przygotowania fizycznego dr Tim Gabbett, koordynator sportowy Bayeru 04 Leverkusen Sławomir Czarniecki, psycholog sportu Wojciech Herra oraz członkowie sztabu Mistrza Polski Legii Warszawa dr Mateusz Dawidziuk i fizjoterapeuta Marcin Bator.

- Jestem przekonany, że kongres Science4Football potwierdzi status najbardziej praktycznej konferencji naukowo-sportowej w Polsce. Z naszego zaproszenia skorzystali czołowi polscy i zagraniczni eksperci, którzy wiedzą i doświadczeniem dzielili się z najlepszymi piłkarzami świata. Chcemy dać impuls do wszechstronnego rozwoju polskiego futbolu w oparciu o najnowsze osiągnięcia nauki i techniki na poziomie klubów, związków i organizacji sportowych. Zachęcamy do uczestniczenia w kongresie trenerów, analityków, fizjoterapeutów, dietetyków, psychologów i wszystkich, którzy chcą poznać dynamikę zmian zachodzących w świecie piłki nożnej. To wielka satysfakcja, że będą nam towarzyszyć instytucjonalni partnerzy na co dzień zajmujący się praktycznym wdrażaniem rozwiązań technologicznych w proces przygotowania sportowca do maksymalnego wysiłku. Tegoroczną nowością jest konkurs StartUp Challenge, który może się okazać początkiem wielkiej kariery dla firm oferujących usługi w obszarze analityki lub monitoringu procesu treningowego. Warto być z nami na Science4Football 1 i 2 maja - mówi organizator kongresu, pełnomocnik zarządu Legii Warszawa Tomasz Zahorski.

Rozstrzygnięcie konkursu StartUp Challenge, realizowanego przy udziale Innovation Partner Science4Football,firmy EY, nastąpi drugiego dnia kongresu. Pięć wybranych przez jury startupów działających w obszarach: sport performance & AI, przygotowanie fizyczne HealtTech, prewencja kontuzji lub ich leczenie MedTech, przygotowanie mentalne, analityka taktyczna Big Data, wearables Internet of Things będzie miało możliwość zaprezentowania swojego projektu. Nagrodą dla zwycięzcy będzie wizyta w słynnym włoskim klubie AC Milan, który był jednym z pionierów zastosowania osiągnięć naukowych w codziennym funkcjonowaniu drużyny oraz czasowy dostęp i miejsce pracy w LegiaLab, badawczo-rozwojowym dziale Legia Training Center. Szczegóły konkursu są dostępne TUTAJ.

Partnerami Science4Football są: Polski Związek Piłki Nożnej, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Stowarzyszenie Trenerów Piłki Nożnej, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Krajowa Izba Fizjoterapeutów, Fizjoterapia Polska, Instytutu Sportu – Państwowy Instytut Badawczy, SportsSolver, Matmarco, Lidex, SoccerLab, Legia Warszawa, Towarzystwo Handlowe Matmarco Sp. z o.o.oraz Ekstraklasa SA. Partnerem Przedsiębiorczości Science4Football jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Więcej o: