Piast Gliwice wygrał z Zagłębiem Lubin, mimo że większośc meczu grał w osłabieniu

Piast Gliwice pokonał Zagłębie Lubin 1:0 (1:0) w meczu 32. kolejki Ekstraklasy. Gospodarze wygrali, mimo że od 19. minuty grali w "10".

Piast przystępował do tego meczu jako trzecia drużyna w tabeli. W ostatnim spotkaniu gliwiczanie pokonali Lechię w Gdańsku 2:0. Zagłębie z kolei było szóste, a w sobotę przegrało u siebie z Pogonią Szczecin 2:3.

Pojedynek w Gliwicach rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. Już w 15. minucie bramkę zdobył Piotr Parzyszek, który wykorzystał podanie Tomasza Jodłowca. Cztery minuty później Piast stracił Jorge Felixa, który otrzymał czerwoną kartkę za faul na Alanie Czerwińskim. Sędzia początkowo pokazał Felixowi żółtą kartkę, ale następnie skorzystał z wideoweryfikacji i zmienił decyzję. Od tego momentu Zagłębie zaczęło przeważać. Niewiele jednak z tego wynikało. Piast mądrze się bronił i na przerwę schodził prowadząc 1:0.

W drugiej połowie goście dalej przeważali. Nabijali sobie statystykę posiadania piłki, oddawali kolejne strzały, ale nie byli w stanie pokonać bramkarza gospodarzy, Frantiska Placha. Piast utrzymał do końca meczu korzystny rezultat. Wygrał 1:0 i na ten moment traci do Legii Warszawa 4 punkty, a do Lechii Gdańsk 2 punkty. W środę zespół ze stolicy gra w Poznaniu z Lechem, a Lechia zmierzy się tego dnia z Pogonią Szczecin na wyjeździe.