Sven-Goran Eriksson chce pracować w Legii Warszawa. Szwed przysłał już zgłoszenie

Szwed Sven-Goran Eriksson chce pracować w Legii Warszawa. 71-latek, który prowadził ostatnio reprezentację Filipin, przysłał już swoje zgłoszenie jednak jego wybór na trenera stołecznego zespołu wydaje się mało prawdopodobny.
Zobacz wideo

71-letni Sven-Göran Eriksson, który ostatnio prowadził kadrę Filipin, jest gotowy objąć Legię w przyszłym sezonie. Kandydatura byłego selekcjonera m.in. Anglików – raczej nie do przyjęcia. Ale zgłoszenie było/jest - poinformował za pomocą Twittera Robert Błoński, dziennikarz "Przeglądu Sportowego".

Szwed był już wcześniej łączony z Legią Warszawa, gdy w 2010 roku przysłał swoje zgłoszenie do objęcia posady trenera stołecznej drużyny. W tym czasie zespół prowadził już Maciej Skorża i z tego powodu jego kandydatura nie była rozpatrywana przez działaczy klubu.

Eriksson prowadził w swojej karierze m.in. Lazio, Manchester City, Benficę czy Romę. W styczniu tego roku zakończył pracę z reprezentacją Filipin. Jego największymi osiągnięciami są mistrzostwo Włoch, trzy tytuły mistrzowskie w Portugalii, dwukrotne mistrzostwo Szwecji czy Puchar UEFA z IFK Goteborg w 1982 roku. W 1990 przegrał finał Pucharu Mistrzów, prowadząc Benfikę. Doprowadził Anglię do ćwierćfinałów mistrzostw świata w 2002 i 2006 roku, oraz ćwierćfinału mistrzostw Europy w 2004 roku.

Więcej o: