Kolejny nowy stadion w ekstraklasie? Wyłoniono wykonawcę! Znamy cenę obiektu

Zagłębie Sosnowiec będzie miało nowy stadion. Obiekt powstanie w ramach projektu budowy Zagłębiowskiego Parku Sportowego, który będzie kosztował niemal 150 mln zł.
Zobacz wideo

Najpierw zmierzający do ekstraklasy Raków Częstochowa, a teraz walczące o utrzymanie Zagłębie Sosnowiec ogłosiło, że niebawem będzie grać na nowym stadionie. A nawet nie tyle Zagłębie, ile prezydent Sosnowca, który potwierdził wyłonienie wykonawcy nowego obiektu piłkarskiego. Pierwszy przetarg zakończył się nie powodzeniem, ale drugi zakończył się wybraniem firmy, która wybuduje stadion. - Najlepsza oferta wyniosła niewiele ponad 120 mln zł, a więc jest dużo mniejsza niż przy otwarciu ofert - przyznał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. 

Projekt nowego stadionu Zagłębia SosnowiecProjekt nowego stadionu Zagłębia Sosnowiec jskarchitects.com

Nowy stadion będzie jedynie częścią Zagłębiowskiego Partku Sportowego. Poza nim powstać mają także lodowisko (miasto przeznaczy na nie maksymalnie 35,3 mln zł) i hala sportowa (34,2 mln). Problemem jest jednak brak chętnych. A właściwie brak chętnych, na których stać miasto. Podczas pierwszego przetargu miasto otrzymało dwie oferty od firmy ALSTAL i Mirbud, ale opiewały one kolejno na 85,5 mln (lodowisko) i 64,9 mln (hala).

Nowy stadion dla Zagłębia będzie wielkim wydarzeniem. Klub, który w tej chwili walczy o utrzymanie w ekstraklasie, gra bowiem na obiekcie otwartym w 1956 roku, mogącym pomieścić zaledwie 7,5 tys. fanów.

Więcej o: