Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek o polskim trenerze: "Gdyby prowadził Bayern, nie odpadłby z Liverpoolem"

Zbigniew Boniek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" powiedział, że gdyby Michał Probierz prowadził Bayern Monachium, nie odpadłby z Ligi Mistrzów w 1/8 finału z Liverpoolem.
Zobacz wideo

Zbigniew Boniek udzielił obszernego wywiadu "Przeglądowi Sportowemu". Rozmowa dotyczyła głównie szkolenia trenerów w Polsce. Zarówno zawodników, głównie w młodszych kategoriach, jak i trenerów, podczas całej drogi ich edukacji.

Na stwierdzenie, że Portugalczycy lepiej szkolą trenerów, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej stwierdził, że w Polsce już pracował szkoleniowiec wyszkolony w tamtym regionie. - Już mieliśmy jednego portugalskiego trenera w Legii. Od rana do wieczora się z niego nabijaliście - nawiązał do komentarzy publikowanych przez dziennikarzy w mediach społecznościowych. - Ja się z niego nie nabijałem jako Zbigniew Boniek, nie zdarzyło mi się o nim powiedzieć złego słowa, ale wy „darliście z niego łacha”. Z przedstawiciela portugalskich trenerów - dodał prezes PZPN.

Portugalczycy mieli pięciu szkoleniowców, prowadzących drużyny w Lidze Mistrzów. Zdaniem Bońka, polscy trenerzy wcale nie są gorsi. - Są dobrzy, potrafią się sprzedać, mają dobrych menedżerów. U nas Papszun to na razie coś nowego, ale jakby ktoś wziął Probierza, Stokowca... Uważam, że gdyby Probierz prowadził Bayern, to nie przegrałby z Liverpoolem - przyznał Zbigniew Boniek.

Więcej o: