Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Błaszczykowski nie zagra już w tym sezonie? Ma złamany palec

Jakub Błaszczykowski prawdopodobnie nie zagra już w tym sezonie - informuje strona klubowa Wisły Kraków. Pomocnik "Białej Gwiazdy" ma złamany palec.
Zobacz wideo

Jakub Błaszczykowski w spotkaniu 30. kolejki Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin zagrał z odniesioną wcześniej kontuzją - złamaniem palca. Mimo urazu pomocnik Wisły strzelił nawet jednego gola. Nic to jednak nie dało, bo Zagłębie wygrało 3:1 i awansowało kosztem "Białej Gwiazdy" do grupy mistrzowskiej. 

W poniedziałek krakowski klub poinformował o stanie zdrowia Błaszczykowskiego. - Po konsultacji z doktorem Mariuszem Urbanem kapitan naszej drużyny podjął decyzję o wybiegnięciu na murawę w Lubinie, w czym pomogła mu zastosowana blokada. Pomocnik prawdopodobnie nie zagra już w tym sezonie - napisano w komunikacie.

Kontuzja Błaszczykowskiego to problem nie tylko dla "Białej Gwiazdy", która w poniedziałek wielkanocny przystąpi do walki w grupie spadkowej (zagra u siebie z Wisłą Płock). To także kłopot dla Jerzego Brzęczka, gdyż naszą reprezentację w czerwcu czekają mecze eliminacji Euro 2020 z Macedonią Północną i Izraelem. Nie wiadomo, czy 33-letni piłkarz zdąży się wyleczyć na te spotkania. Błaszczykowski wrócił do Wisły zimą. Po powrocie strzelił dla "Białej Gwiazdy" pięć goli.