Koniec sezonu dla Arvydasa Novikovasa? "Jego przerwa potrwa od 4 do 6 tygodni"

Znane są już wyniki badań Arvydasa Novikovasa. - W meczu z Lechem Poznań Litwin nabawił się kontuzji barku, która wyklucza go z gry na okres od czterech do nawet sześciu tygodni - informuje strona klubowa Jagiellonii Białystok.
Zobacz wideo

Zgodnie z podejrzeniami, kontuzja Novikovasa okazała się bardzo poważna. Pomocnik Jagiellonii doznał urazu w Poznaniu podczas meczu 30. kolejki z Lechem. Klub z Podlasia poinformował, że Litwin ma problemy z barkiem i nie będzie mógł grać od czterech do nawet sześciu tygodni. - Mamy do czynienia ze zwichnięciem przednim barku prawego wraz z uszkodzeniem więzadeł obrąbkowo-ramiennych - poinformował Krzysztof Koryszewski, klubowy lekarz Jagiellonii.

- To dla nas duże osłabienie, ale nie mamy wyjścia i będziemy musieli sobie z tym poradzić. To jest spory kłopot, biorąc pod uwagę, jak napięty jest teraz terminarz - dodał trener Ireneusz Mamrot. Novikovas w tym sezonie strzelił 9 goli i zaliczył 6 asyst.

Jagiellonia po zakończeniu fazy zasadniczej Ekstraklasy znalazła się w grupie mistrzowskiej. Jest na 6. miejscu w lidze i wciąż walczy o awans do europejskich pucharów. W najbliższym meczu zespół z Podlasia zagra u siebie z Lechem Poznań. Spotkanie to odbędzie się w sobotę o godzinie 18:00.

Więcej o: