Wszystko jasne w Ekstraklasie! Znamy podział na grupy. Dramat Wisły w Lubinie

Wisła Kraków przegrała z Zagłębiem Lubin 1:3 i nie awansowała do grupy mistrzowskiej! W meczu były dwie duże kontrowersje, które mogły zdecydować o tym, kto awansuje do górnej części tabeli. Awans w ostatniej kolejce wywalczyły Jagiellonia, Lech i Pogoń.

Mecz w Lubinie rozpoczął się dla Wisły Kraków fatalnie. Krakowianie grali bardzo słabo i Zagłębie Lubin bez trudu stwarzało sytuacje bramkowe. W 14. minucie było już 1:0 dla Zagłębia Lubin, a gola strzelił Patryk Tuszyński, były napastnik Jagiellonii. W 27. minucie Zagłębie zdobyło drugiego gola, a nadzieje krakowskiej Wisły na awans do czołowej ósemki były już bardzo małe.

Brak VAR-u mógł zdecydować o awansie

Szanse Wisły mogłoby spaść niemal do zera, bo Zagłębie Lubin przed przerwą zdobyło trzecią bramkę. Sędzia pokazał jednak spalonego. Bartłomiej Pawłowski z 18 metrów uderzył w poprzeczkę, w pobliżu był Sasa Balić, który wepchnął piłkę do bramki, jednak sędzia asystent zasygnalizował spalonego. Powtórki pokazały jednak, że spalonego nie było. Na tym meczu nie było VAR-u, decyzja arbitra była ostateczna.

Druga połowa rozpoczęła się kapitalnie dla krakowian, bo w 53. minucie kapitalnie obrońcą zakręcił Savicević i wrzucił piłkę na głowę Jakuba Błaszczykowskiego, który strzelił swojego piątego gola w sezonie.

Wisła nie poszła jednak za ciosem. Gola na 3:1 strzeliło Zagłębie Lubin. Patryk Tuszyński dobijał strzał i zdobył drugiego gola w tym spotkaniu. Warto jednak zauważyć, że akurat w tym przypadku napastnik był na spalonym i gdyby był VAR, to bramka nie zostałaby uznana.

Jagiellonia i Lech i Pogoń  z pewnym awansem

W drugim bardzo ważnym meczu o wejście do ósemki świetnie zagrała Jagiellonia, która po dwóch golach Jesusa Imaza pewnie pokonała Lecha Poznań. Wynik Wisły Kraków sprawił jednak, że oba zespoły miały pewny awans do czołowej ósemki. Gdyby jednak Wisła zremisowała, wtedy z czołowej ósemki wypadłby Lech Poznań.

Jagiellonia po 30. kolejkach ma 47 punktów, Pogoń Szczecin po porażce z Legią Warszawa 43 punkty, Lech Poznań również 43.