Wybrano najlepszego piłkarza ekstraklasy w marcu. Wielki powrót

Jakub Błaszczykowski został najlepszym piłkarzem marca w Ekstraklasie. Kapitan Wisły Kraków otrzymał cztery głosy od kapitanów innych zespołów. Dodatkowy głos zapewnił mu także wybór kibiców, którzy głosowali za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Ekstraklasy.
Zobacz wideo

Cztery mecze, trzy gole i jedna asysta, to dorobek Jakuba Błaszczykowskiego w marcu. Reprezentant Polski po powrocie do Wisły Kraków bardzo szybko wyrósł na jej najlepszego piłkarza. Teraz jego osiągnięcia docenili kapitanowie innych drużyn, którzy w głosowaniu przeprowadzonym przez Ekstraklasę wybrali go najlepszym piłkarzem marca w lidze.

Błaszczykowski łącznie otrzymał pięć głosów (cztery od kapitanów innych drużyn, jeden dzięki wygranej w głosowaniu kibiców). Drugie miejsce zajął Airam Cabrera (trzy głosy), a trzecie wspólnie przypadło Carlitosowi i Krzysztofowi Drzazdze (po dwa głosy). 

Błaszczykowski od powrotu do Wisły rozegrał w jej barwach siedem spotkań, w których strzelił cztery gole i zaliczył dwie asysty. Piłkarze Macieja Stolarczyka wygrali cztery z tych meczów. W tej chwili w tabeli zajmują 9. miejsce, a w ostatniej kolejce będą walczyć o awans do grupy mistrzowskiej.

Więcej o: