Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Arka zmienia trenera. Kuriozalny moment na ogłoszenie decyzji

"Nie chciałem tego robić, parę razy sobie odmawiałem, ale trener Smółka to niezwykle honorowy człowiek. Zdecydowałem się jednak podjąć tę trudną decyzję - dziś trener poprowadzi Arkę ostatni raz" - napisał na Twitterze właściciel klubu, Dominik Midak. Decyzja została ogłoszona niespełna godzinę przed ligowym meczem z Lechią Gdańsk!
Zobacz wideo

Arka Gdynia przeżywa poważny kryzys. Ostatni raz zespół Zbigniewa Smółki odniósł zwycięstwo 26 listopada, kiedy pokonał u siebie Wisłę Kraków 4:1. W następnych 12 kolejkach zespół wywalczył zaledwie trzy punkty, notując trzy remisy i aż dziewięć porażek.

Beznadziejna dyspozycja drużyny sprawiła, że Arka straciła jakiekolwiek szanse na awans do górnej ósemki ligi i musi poważnie martwić się o utrzymanie w ekstraklasie. Po 27 kolejkach zespół Smółki zajmuje 14. miejsce, z zaledwie dwoma punktami przewagi nad znajdującą się w strefie spadkowej Wisłą Płock.

"Nie chciałem tego robić, parę razy sobie odmawiałem, ale trener Smółka to niezwykle honorowy człowiek. Zdecydowałem się jednak podjąć tę trudną decyzję - dziś trener poprowadzi Arkę ostatni raz. To jest porażka całego naszego klubu, który czekają bardzo poważne zmiany" - napisał na Twitterze właściciel klubu, Dominik Midak.

Decyzja Midaka jest kuriozalna z uwagi na czas jej ogłoszenia. Właściciel Arki poinformował o zmianie trenera niespełna godzinę przed rozpoczęciem derbowego meczu z Lechią Gdańsk! Mecz w Gdyni rozpocznie się o godz. 20.30.

Smółka pracował w Arce od początku obecnego sezonu. Wcześniej przez dwa lata prowadził Stal Mielec. To kolejna zmiana trenera w ekstraklasie w ostatnich dniach. W niedzielę z pracą pożegnał się Adam Nawałka z Lecha Poznań, w poniedziałek Ricardo Sa Pinto z Legii Warszawa.

Więcej o: