Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek ostro o zmianach kadrowych w ekstraklasie. "Co roku wyjeżdżają najzdolniejsi, a przyjeżdżają turyści"

Lech Poznań zwolnił Adama Nawałkę, a Legia Warszawa pożegnała Ricardo Sa Pinto. Zamieszanie w LOTTO Ekstraklasie skomentował, w swoim stylu, Zbigniew Boniek. Prezes PZPN nie ukrywa rozczarowania polityką polskich klubów.
Zobacz wideo

Władze Lecha Poznań w niedzielę zwolniły Adama Nawałkę po zaledwie jedenastu meczach w roli trenera. Po raz kolejny udowodniły, że działają pochopnie, bez żadnej długotrwałej wizji. W stolicy też mają z tym problem. Ricardo Sa Pinto został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Mistrzowie Polski są obecnie na drugim miejscu w lidze i do prowadzącej Lechii Gdańsk tracą już pięć punktów. W niedzielę Legia przegrała w Krakowie z Wisłą aż 0:4, notując najwyższą porażkę w lidze od 9 lat. Sa Pinto prowadził stołeczną drużynę w 28 meczach. 15 z nich wygrał, 7 zremisował, 6 przegrał. Pod jego wodzą Legia odpadła także w ćwierćfinale Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa.

Na reakcje Zbigniewa Bońka nie trzeba było długo czekać. Prezes PZPN skomentował stan polskiej ligi na Twitterze:

Warto dodać, że Boniek pomylił się w swoim wpisie, bo Łukasz Piszczek oraz Jakub Błaszczykowski opuścili ekstraklasę w 2007 roku, czyli 12 lat temu, a nie 10 - jak napisał prezes PZPN.