Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Adam Nawałka odsunięty! Lech Poznań ma trenera tymczasowego

Adam Nawałka został odsunięty od pełnienia funkcji trenera pierwszego zespołu. Jego obowiązki, co najmniej do końca sezonu, przejmie Dariusz Żuraw - poinformował Lech Poznań w specjalnym komunikacie.
Zobacz wideo

- Darzymy trenera Adama Nawałkę ogromnym szacunkiem, dlatego ta decyzja była dla nas niełatwa. Zarówno szkoleniowiec, jak i my doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że nie tylko wyniki, ale i postawa drużyny była daleka od naszych oczekiwań. Dziękujemy trenerowi za wielkie zaangażowanie i pracę jaką wykonał w klubie przez te kilka miesięcy. Życzymy mu również powodzenia w dalszej pracy szkoleniowej - mówi prezes Lecha Karol Klimczak w imieniu zarządu oraz dyrektora sportowego.

Wraz z Nawałką Lecha opuszczają również wszyscy jego najbliżsi współpracownicy. Pierwszy zespół Kolejorza co najmniej do końca sezonu poprowadzi Dariusz Żuraw, który pracował w ostatnim czasie z trzecioligowymi rezerwami klubu - poinformował poznański klub.

Kim jest tymczasowy trener Lecha Poznań?

Dariusz Żuraw wywalczył w 2015 roku mistrzostwo Polski z Lechem jako asystent Macieja Skorży, a jesienią ubiegłego roku poprowadził lechitów w dwóch meczach jako szkoleniowiec tymczasowy - zremisował na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 2:2 oraz pokonał Wisłę Płock 2:1 na stadionie przy Bułgarskiej w Poznaniu. Jego asystentem będzie Karol Bartkowiak, z którym współpracował również w drugiej drużynie Lecha. W poniedziałek nowy sztab poprowadzi pierwszy trening z zespołem.

Więcej o:
Komentarze (152)
Ekstraklasa. Adam Nawałka odsunięty! Lech Poznań ma trenera tymczasowego
Zaloguj się
 • 57m57

  Oceniono 26 razy 26

  no Adam, po sukcesie w Lechu teraz liga włoska.
  ps. nie zapominaj o niskim pressingu

 • silthor

  Oceniono 26 razy 24

  No to gwiazda szybko spadła. A jeszcze rok temu dziennikarze nas przekonywali, że to światowej klasy geniusz :D

 • wichura

  Oceniono 22 razy 22

  Sportowo gorzej nie będzie, a koszt z pięć razy niższy.
  Lechowi życzymy utrzymania ;)
  A Nawałce następnych naiwnych :p

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 23 razy 19

  Na początku feta bo zatrudnili Nawałkę (jakby to był przynajmniej Mourinho), a teraz go zwalniają. Ja zwolniłbym raczej władze klubu w pierwszej kolejności.

 • bodzislawiaks

  Oceniono 28 razy 18

  I pomyśleć że Brzęczek jest jeszcze gorszym trenerem który objął reprezentację Polski.

 • kibleg

  Oceniono 12 razy 12

  Hehe. Ale kiedy napisałem po jego zatrudnieniu przez Lecha, że zostanie zwolniony po maks. 3-4 miesiącach, to wylała się na mnie fala hejtu. Lechowi, Legii są potrzebni Czerczesowy a nie Nawałki.

 • moppy

  Oceniono 16 razy 12

  Nareszcie wyrzucili analfabetę futbolu !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX