Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Adam Nawałka odsunięty! Lech Poznań ma trenera tymczasowego

Adam Nawałka został odsunięty od pełnienia funkcji trenera pierwszego zespołu. Jego obowiązki, co najmniej do końca sezonu, przejmie Dariusz Żuraw - poinformował Lech Poznań w specjalnym komunikacie.
Zobacz wideo

- Darzymy trenera Adama Nawałkę ogromnym szacunkiem, dlatego ta decyzja była dla nas niełatwa. Zarówno szkoleniowiec, jak i my doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że nie tylko wyniki, ale i postawa drużyny była daleka od naszych oczekiwań. Dziękujemy trenerowi za wielkie zaangażowanie i pracę jaką wykonał w klubie przez te kilka miesięcy. Życzymy mu również powodzenia w dalszej pracy szkoleniowej - mówi prezes Lecha Karol Klimczak w imieniu zarządu oraz dyrektora sportowego.

Wraz z Nawałką Lecha opuszczają również wszyscy jego najbliżsi współpracownicy. Pierwszy zespół Kolejorza co najmniej do końca sezonu poprowadzi Dariusz Żuraw, który pracował w ostatnim czasie z trzecioligowymi rezerwami klubu - poinformował poznański klub.

Kim jest tymczasowy trener Lecha Poznań?

Dariusz Żuraw wywalczył w 2015 roku mistrzostwo Polski z Lechem jako asystent Macieja Skorży, a jesienią ubiegłego roku poprowadził lechitów w dwóch meczach jako szkoleniowiec tymczasowy - zremisował na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 2:2 oraz pokonał Wisłę Płock 2:1 na stadionie przy Bułgarskiej w Poznaniu. Jego asystentem będzie Karol Bartkowiak, z którym współpracował również w drugiej drużynie Lecha. W poniedziałek nowy sztab poprowadzi pierwszy trening z zespołem.

Więcej o: