Ekstraklasa. Lechia Gdańsk zwycięska w ligowym hicie! Cracovia lepsza na wyjeździe od Górnika

Lechia Gdańsk pokonała na własnym stadionie Piasta Gliwice (2:0) w ligowym hicie kolejki, dzięki trafieniom Augustyna i Nalepy. Z kolei w Zabrzu Cracovia wygrała 1:0 z miejscowym Górnikiem.

Znakomicie mecz rozpoczęli piłkarze Piotra Stokowca, którzy już w 5. minucie wyszli na prowadzenie, po trafieniu Błażeja Augustyna. Obrońca Lechii Gdańsk znakomitym strzałem sprzed polem karnym pokonał Placha. Gospodarze grali w swoim stylu, nie pozwalając gościom na stworzenie realnego zagrożenia pod własną bramką. Ta taktyka się opłaciła. W 33. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał głową oddał Nalepa, podwyższając wynik spotkania na 2:0. Piłkarze Piasta mieli swoje okazje na zdobycie bramki jeszcze przed przerwą, ale bardzo dobrze dysponowany był Dusan Kuciak.

Po przerwie obraz gry się zmienił. Piast znacznie się otworzył, dzięki czemu miał szanse na zmianę wyniku. Nadal jednak świetnie bronił Kuciak, a gdy nie był w stanie sięgnąć piłki, z pomocą przyszedł słupek. Ostatecznie w ligowym hicie wygrała Lechia, która powiększyła przewagę w tabeli nad drugą Legią do 5 punktów. Piast pozostaje na 3. miejscu, tracąc do stołecznej drużyny 5 "oczek".

Dużo więcej działo się w Zabrzu, gdzie miejscowy Górnik podejmował Cracovię. W 19. minucie goście wyszli na prowadzenie po bramce strzelonej przez Airama Cabrerę. Obydwie drużyny podejmowały próby zmiany wyniku, jednak nie były w stanie znaleźć sposobu na zdobycie gola. Tuż po przerwie sędzia Wojciech Myć odgwizdał rzut karny dla Cracovii. Konieczna była weryfikacja VAR, po której arbiter stwierdził, że faulu nie było. Dziesięć minut później "jedenastkę" mieli wykonywać piłkarze Górnika, jednak ponownie po interwencji VARu, sędzia zmienił swoją decyzję. Pomimo kolejnych prób gospodarzy, wynik już nie uległ zmianie. Drużyna Michała Probierza dzięki tej wygranej awansowała na 4. miejsce w tabeli, tracąc 4 punkty do Piasta Gliwice. Zabrzanie pozostali na 12. miejscu, mając 3 "oczka" przewagi nad strefą spadkową.