Ekstraklasa. Cafu zawieszony za incydent w meczu ze Śląskiem. Komisja Ligi ukarała także m.in. Wisłę i Cracovię

Cafu został zawieszony na 3 spotkania za próbę oplucia rywala - taką decyzję podjęła Komisja Ligi po czerwonej kartce, jaką obejrzał zawodnik Legii w meczu przeciwko Śląskowi Wrocław. Kary otrzymały także m.in. Wisła i Cracovia, za zachowanie kibiców podczas meczu derbowego.
Zobacz wideo

W związku z zachowaniem Cafu, który próbował opluć rywala podczas meczu ze Śląskiem Wrocław, Komisja Ligi postanowiła ukarać piłkarza Legii zawieszeniem na trzy spotkania oraz karą finansową w wysokości 15 tysięcy złotych.

Komisja zajęła się także sprawą derbów Krakowa. Cracovia otrzymała karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych oraz zakazem udziału zorganizowanych grup kibiców gości w dwóch kolejnych meczach Ekstraklasy z Wisłą Kraków. Powodem takiej decyzji jest dokonanie przez fanów zniszczeń infrastruktury stadionowej, używanie środków pirotechnicznych oraz spalenie symboli innego klubu.

Z kolei Wisła Kraków musi zapłacić 20 tysięcy złotych. Dodatkowo została ukarana zamknięciem sektora C na jeden mecz w zawieszeniu na 12 miesięcy, z powodu rzucania przez kibiców przedmiotów na płytę boiska oraz wznoszenia haseł o charakterze obraźliwym.

- Na wysokość kary dla Cracovii miał wpływ, iż kibice tego klubu działali w warunkach recydywy, bowiem w tym sezonie dokonali już zniszczeń na sektorze gości podczas meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Jednocześnie w sprawie Wisły Kraków, Komisja wymierzyła karę finansową oraz orzekła karę zamknięcia trybuny C w przypadku powtórzenia tego typu incydentu, polegającego na zachowaniach pogardliwych lub dyskryminujących - tak decyzje Komisji Ligi tłumaczył jej przewodniczący, Jarosław Poturnicki.

W związku z eksponowaniem treści przeciwko ruchowi LGBT na trybunach, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław oraz Zagłębie Lubin muszą zapłacić po 5 tysięcy złotych kary.

Więcej o: