Adam Nawałka skomentował porażkę Lecha Poznań

W spotkaniu 25. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Miedzią Legnica (2:3). - Wejście w mecz było fatalne, pierwsza połowa nie do przyjęcia - przyznał po porażce trener "Kolejorza", Adam Nawałka.

Lech Poznań rozpoczął od kilku ataków pozycyjnych, z których nic nie wynikało. Po chwili sprawy w swoje ręce wzięła Miedź Legnica, a konkretnie Forsell, który rozpoczął bombardowanie bramki gości. Już w czwartej minucie uderzył z rzutu wolnego, a Burić wybił piłkę przed siebie. Do niej dopadł Musa który pewnie umieścił ją w bramce.

Oprócz Musy, bramki dla gości zdobyli jeszcze wspomniany Forsell, a także Santana Cabrera. Lechici na ich trafienia zdołali odpowiedzieć tylko golami Gajosa i Amarala, przez co mecz zakończyli porażką. - Z pewnością obok takiego meczu, obok takiego wyniku, nie można przejść obojętnie. Będzie analiza spotkania, z której musimy wyciągnąć wnioski - przyznał na pomeczowej konferencji prasowej Adam Nawałka. - Wejście w mecz było fatalne, pierwsza połowa nie do przyjęcia.. W drugiej, kiedy strzeliliśmy bramkę, również była chwila przestoju - dodał.

- Grać zaczęliśmy dopiero po zdobyciu bramki na 3:1. Nie chcę jednak analizować nic na gorąco - zakończył były selekcjoner reprezentacji Polski, którego drużyna po 25. kolejkach zajmuje 5. miejsce w tabeli, do liderującej Lechii Gdańsk tracąc 10 punktów.