Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Milioner z Białorusi zainteresowany Wisłą Kraków. Doszło już do spotkania

Właściciel Dynama Brześć i jeden z najbogatszych Białorusinów, Aleksandr Zajcew, jest zainteresowany zainwestowaniem w Wisłę Kraków.
Zobacz wideo

- To prawda, że doszło do spotkania przedstawicieli Dynama Brześć i Wisły, ale było ono niewiążące. Żadne umowy nie zostały podpisane. Kluby jedynie wymieniły się pomysłami, a goście obejrzeli stadion przy Reymonta - powiedziała "Dziennikowi Polskiemu" Karolina Biedrzycka, rzeczniczka prasowa Wisły Kraków.

Według białoruskich dziennikarzy Zajcew chciałby zainwestować w polski klub. Zanim został właścicielem Dynama Brześć, włożył kapitał w klub Phar Rangers z Ghany. Białorusin zasłynął sprowadzeniem na stanowisko trenera Dynama Diego Maradony.

Kim jest Aleksander Zajcew?

Według Andreja Demidowa z portalu tut.by biznesmen jest szefem jednego z segmentów firmy zajmującego się leasingiem i naprawą białoruskich maszyn na Bliskim Wschodzie. Piotr Runge z football.by twierdzi, że Sasza Zajcew jest właścicielem firmy Sohra Overseas mającej siedzibę w Dubaju.

Wisła zatrudni byłego pracownika Legii?

Arkadiusz Głowacki zrezygnował z funkcji dyrektora sportowego Wisły Kraków. W klubie pojawiły się plotki, że jego następcą może zostać Dominik Ebebenge, bliski współpracownik Bogusława Leśnodorskiego, który w Legii odpowiadał za politykę transferową. - To bezpodstawne plotki - przyznał Sport.pl Ebebenge.