Wisła Kraków zatrudni byłego pracownika Legii Warszawa? "Bezpodstawne plotki"

Arkadiusz Głowacki zrezygnował z funkcji dyrektora sportowego Wisły Kraków. W klubie pojawiły się plotki, że jego następcą może zostać Dominik Ebebenge, bliski współpracownik Bogusława Leśnodorskiego, który w Legii odpowiadał za politykę transferową. - To bezpodstawne plotki - przyznał Sport.pl Ebebenge.
Zobacz wideo

Arkadiusz Głowacki zrezygnował z funkcji dyrektora sportowego Wisły Kraków. Swoją decyzję ogłosił władzom klubu przed meczem z Pogonią Szczecin i pojechał na urlop. Mateusz Miga z dziennika "Sport" poinformował, że wśród pracowników Wisły pojawiły się plotki, że następcą Głowackiego może zostać Dominik Ebebenge, bliski współpracownik Bogusława Leśnodorskiego, który w Legii odpowiadał za politykę transferową. - To bezpodstawne plotki - przyznał Sport.pl Ebenenge.

- Nie zaczęliśmy się zastanawiać nad tym, kto miałby objąć funkcję dyrektora sportowego. Za wcześnie na nazwiska, ale Arkadiusz Głowacki rzeczywiście złożył rezygnację. Liczymy na to, że pozostanie w klubie i będzie aktywnie zaangażowany w działalność, dzieląc się swoimi umiejętnościami i niepodważalnym doświadczeniem. Jest ważną częścią klubu, odbudowy prawdziwej Wisły - informuje krakowski klub.

Rezygnacja Głowackiego to nie koniec zmian. Z klubu chce odejść Marcin Kuźba, który przez dziewięć lat był skautem Wisły. - Marcin Kuźba nie złożył jeszcze żadnego formalnego wniosku. Wybrał jednak inną drogę kariery, dlatego nie będzie kontynuować pracy w Wiśle. W najbliższym czasie usiądzie do kolejnych rozmów z zarządem - ogłosiła Wisła w specjalnym komunikacie. "Gazeta Krakowska" poinformowała, że na linii dział sportowy – władze klubu nie wszystko układało się idealnie. Jednym z tematów sporu była rezygnacja z transferów Davida Tijanicia i Maksa Juraja Czelicia.

- Z Tijaniciem przesądziła kwestia zdrowia – na decyzję wpłynęły pewne parametry (wada w budowie pleców). Podobnie było w przypadku Czelicia, dlatego klub nie zdecydował się zakontraktować tych piłkarzy - tłumaczył Maciej Stolarczyk, szkoleniowiec Wisły, w rozmowie z Sebastianem Staszewskim.

Wisłę czeka teraz budowa nowego pionu sportowego. W klubie zapewniają, że wszystkie decyzje będą dokładnie analizowane i sprawdzane. Na razie władze zdecydowały o szkoleniu dla działu sprzedaży i marketingu. Przeprowadzi go Jakub Szumielewicz, były wiceprezes Legii Warszawa, zaufany człowiek Leśnodorskiego, a obecnie prezes AGO Esports. - Chcemy się pozarażać wiedzą. Jakub powie nam, jak ustawił całą stronę biznesową klubu, jakie produkty oferował na stadionie czy na lotnisku i jak to wszystko działało - przyznał Piotr Obidziński, pełnomocnik zarządu Wisły Kraków ds. restrukturyzacji, w wywiadzie dla portalu LoveKraków.pl.

Więcej o: