Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były gracz AS Romy i mistrz Afryki w Ekstraklasie? Zawodnika testuje Jagiellonia Białystok

Lotto Ekstraklasa 2018/2019. Na testach w Jagielloni Białystok pojawił się Junior Tallo - były zawodnik AS Romy i Lille. Wraz z reprezentacją Wybrzeża Kości Słoniowej Tallo zdobył Puchar Narodów Afryki w 2015 roku.
Zobacz wideo

Junior Tallo na testach w Jagielloni Białystok. Były piłkarz Romy trafi do Ekstraklasy?

Były reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej – Junior Tallo – przebywa w Białymstoku i przechodzi testy przed ewentualnym podpisaniem kontraktu. Jagiellonia ma po zimowej przerwie poważne problemy w ataku, ponieważ klub opuścili trzej napastnicy: Karol Świderski, Roman Bezjak i Cillian Sheridan.

Informację o przymiarkach białostockiego klubu do pozyskania Tallo podał Piotr Wołosik – dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Siedem goli w lidze francuskiej i mistrzostwo Afryki. Obiecujące epizody Juniora Tallo

Junior Tallo to 26-letni napastnik, który karierę juniorską spędził m.in. w ChievoVerona, Interze Mediolan i AS Romie. W dorosłej kadrze rzymskiego klubu zagrał w trzech spotkaniach, nie notując żadnego gola. W kolejnych latach Iworyjczyk był wypożyczany do Bari, Ajaccio i Bastii. Najlepszy okres zaliczył w tym drugim zespole – w sezonie 2013/2014 na poziomie Ligue 1 strzelił 7 bramek w 23 meczach. 

Od 2015 roku napastnik był zawodnikiem Lille (nie zdobył żadnej bramki), a dwa lata później dołączył do portugalskiej Vitórii de Guimarães, dla której nie zdołał zdobyć ani jednego gola. Od stycznia tego roku Tallo pozostaje bez klubu. Być może zmieni się to w najbliższych dniach i zawodnika zobaczymy na boiskach Ekstraklasy?

Warto dodać, że Tallo zagrał siedmiokrotnie w dorosłej reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. Piłkarz znalazł się w zwycięskiej kadrze WKS podczas Pucharu Narodów Afryki (wystąpił w czterech meczach, wchodząc z ławki rezerwowych).