Ricardo Sa Pinto skreślił dwóch piłkarzy. Legia usuwa ich z listy graczy zgłoszonych do Ekstraklasy

Chris Philipps i Cristian Pasquato zostali usunięci z listy zawodników Legii zgłoszonych do gry w Ekstraklasie. Obydwaj od początku roku trenują z rezerwami mistrzów Polski.
Zobacz wideo

Przygoda Chrisa Philippsa i Cristiana Pasquato z Legią Warszawa prawdopodobnie dobiega końca. Ricardo Sa Pinto najpierw nie zabrał ich na obozy przygotowawcze do Portugalii, zsyłając ich do trzecioligowych rezerw, a teraz podjął decyzję o usunięciu obydwu zawodników z listy graczy zgłoszonych do Ekstraklasy.

Philippsa ostatni raz na boisku widzieliśmy w połowie grudnia ubiegłego roku, kiedy wystąpił on w spotkaniu z Piastem Gliwice (2:0). W tym sezonie łącznie rozegrał 10 spotkań, a podczas całego pobytu w Legii wybiegł na murawę 24 razy. W tym czasie zdołał strzelić tylko jednego gola, kiedy wpisał się na listę strzelców w starciu o Superpuchar Polski z Arką Gdynia (2:3).

Luksemburczyk był piłkarzem warszawskiego zespołu od lutego 2018 roku. Ponad sześć miesięcy krócej niż Pasquato, który drużynę mistrzów Polski zasilił latem 2017 roku. Włoch, który do Polski przyszedł z Juventusu (w jego barwach wystąpił zaledwie raz) w Legii rozegrał 36 spotkań, w których strzelił trzy gole i zaliczył pięć asyst.

Kontrakt Philippsa obowiązuje do końca bieżącego roku. W czerwcu umowa kończy się natomiast Pasquato. Obydwaj zawodnicy dostali już zgodę na poszukiwanie nowych klubów.

Więcej o: