Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Adam Nawałka uszczypliwy wobec trenera Legii na konferencji prasowej

Adam Nawałka po pierwszym zwycięstwie w tym roku najbardziej cieszy się z zachowania czystego konta. - W poprzednich meczach traciliśmy bramki w kuriozalnych okolicznościach, dlatego "zero z tyłu" jest dla nas tak ważne. Teraz zależy nam na konsekwencji - mówił na konferencji prasowej po wygranym 2:0 meczu z Legią Warszawa.
Zobacz wideo

Najpierw w sali konferencyjnej pojawił się Ricardo Sa Pinto, który stwierdził, że Lech Poznań podobnie jak Legia nie stworzył wielu okazji i nie zasłużył na zwycięstwo. – Mogę się tylko uśmiechnąć – odpowiedział mu były selekcjoner. 

Lech Poznań wreszcie z czystym kontem. Dodatkowe treningi przyniosły efekt

- Liczą się tylko zdobyte bramki i trzy punkty. Myślę, że zawodnicy mają dużą satysfakcję z tego zwycięstwa, bo grali mądrze i do ostatniego gwizdka. Legia jest trudnym przeciwnikiem, a u nas po dwóch porażkach poziom emocjonalny nie był najlepszy, dlatego też na początku meczu to oni mieli więcej z gry. My to jednak kontrolowaliśmy i nie dopuszczaliśmy Legii do sytuacji. W drugiej połowie stworzyliśmy już więcej klarownych okazji od nich i jedną z nich wykorzystaliśmy – mówił dalej.

Nawałce przez ostatni tydzień udało się uporządkować zawodzącą od początku roku defensywę, co zaowocowało zachowaniem czystego konta. - Wszystkie nasze działania były podporządkowane pod ten mecz. Trenowaliśmy po dwa razy dziennie, ale przyniosło to efekty. W tym meczu było widać nasze dobre nastawienie, natomiast budowanie formy to dłuższy proces. Zagraliśmy mądrze, to pewne zwycięstwo – twierdzi Adam Nawałka.

Na dużo pewniejszą grę w defensywie wpłynął powrót do składu kontuzjowanego w ostatnich tygodniach Roberta Gumnego i posadzonego na ławce rezerwowych w meczu z Piastem Gliwice Thomasa Rogne. Trener Lecha bronił jednak decyzji o wystawianiu w poprzednich meczach Rafała Janickiego. - Ufam wszystkim zawodnikom. Rafał był w dobrej dyspozycji podczas zgrupowania w Turcji i wywalczył sobie miejsce w składzie. Nie winię go za stracone bramki, błędy były popełniane przez całą naszą defensywę – powiedział.

Więcej o:
Komentarze (8)
Adam Nawałka uszczypliwy wobec trenera Legii na konferencji prasowej
Zaloguj się
 • yarow12

  Oceniono 8 razy 8

  A gdzie ta uszczypiwość? Przypadkiem trener Legii nie był uszczypliwy?

 • wozdo

  Oceniono 5 razy 5

  o co wam chodzi? normalna wypowiedź w stylu Nawałki. Nudna jak zawsze ale uszczypliwości w niej nie ma.

 • plendz

  Oceniono 2 razy 2

  Nawałka strasznie "dowalił" Sa Pinto. Powiedział, że Lech wreszcie zagrał "na zero" z tyłu. To "mowa nienawiści";-)

 • lionold

  0

  A ja o czym innym. Pan Nawałka przybiera przy linii bocznej pozy i stroi miny jakby obecnie nie był trenerem jakiegoś prowincjonalnego, ledwo dyszącego Kolejorza tylko nadal selekcjonerem reprezentacji Polski acz splamionej udziałem i wynikami ostatniego Weltmeisterschaft w Rosji. A z innej beczki: sprawozdawcy C+ relacjonujący nie tylko ten ale wszystkie mecze z udziałem Legii - te ku....sy są zaprzysięgłymi kibicami Legły i nawet tego nie starają się nie eksponować, wręcz przeciwnie a nie obiektywnymi sprawozdawcami rzeczywistości. Szczególnie dotyczy to "eksperta" Węgrzyna. Chociaż C+owiec dzielnie mu sekundował.

 • bazyli21

  0

  Gdyby sytuacja byla odwrotna, to znaczy w tym meczu wygralaby Legia i to Nawalka powiedzial co Sa Pinto oraz odwrotnie, to "obiektywni" (zapewne inaczej) dziennikarze GW pisaliby o celnej riposcie (nie o uszczypliwosci). Takiej ze "nawet nie kibic sie usmiechnie".

 • stary-ciula

  Oceniono 1 raz -1

  Piejo kóry piejo nie majo kogóta 🎵 🎵 🎵

  Andżej Kólis co powiysz na tyn wynik? 👀 💩

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX