Wisła Kraków chce pozyskać trzech piłkarzy! Jeden z nich grał w Bayerze

Wisła Kraków szykuje kolejne wzmocnienia. Zdaniem portalu transfery.info blisko podpisania kontraktu z zespołem Macieja Stolarczyka jest Maks Juraj Celić. "Gazeta Krakowska" dodaje, że do "Białej Gwiazdy" mogą dołączyć także Richard Sukuta-Pasu i Sebastian Zieleniecki.
Zobacz wideo

Za Wisłą Kraków dwa spotkania w rundzie wiosennej. Drużyna Macieja Stolarczyka w pierwszym meczu po zimowej przerwie przegrała z Górnikiem Zabrze (0:2), a ostatnio pokonała Śląsk Wrocław (1:0). I pomimo tego, że Ekstraklasa wznowiła rozgrywki, krakowski klub wciąż szuka wzmocnień. A wiele wskazuje na to, że w najbliższych dniach będzie ich kilka. 

Zdaniem portalu transfery.info kontrakt z Wisłą na pewno podpisze Maks Juraj Celić, obecnie występujący w drugoligowym chorwackim NK Varazdin. 23-letni środkowy obrońca w tym sezonie rozegrał 16 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił jednego gola.

"Gazeta Krakowska" dodaje, że do Wisły może dołączyć także napastnik MSV Duisburg Richard Sukuta-Pasu. Niemiec kongijskiego pochodzenia w tym sezonie rozegrał 14 spotkań na zapleczu Bundesligi, ale strzelił w nich tylko jednego gola. Dlatego jego obecni pracodawcy chcą zakończyć z nim współprace. Pasu w przeszłości grał m.in. w Kaiserslautern i Bayerze Leverkusen.

Trzecim nabytkiem w najbliższym czasie ma być kolejny obrońca, Sebastian Zieleniecki z Widzewa Łódź. Sprawa jego transferu na razie jednak wyhamowała i nie wiadomo, kiedy można spodziewać się ewentualnego sfinalizowania negocjacji Wisły z łódzkim klubem.

Więcej o: