Ekstraklasa. Najlepszy obcokrajowiec z 2016 roku odchodzi! Był gwiazdą ligi

Konstantin Vassiljev rozwiązał kontrakt z Piastem Gliwice. Estoński piłkarz był kilka lat temu gwiazdą Ekstraklasy.
Zobacz wideo

Konstantin Vassiljev odszedł z Piasta Gliwice. Jego kontrakt ze śląskim klubem został rozwiązany za porozumieniem stron. Umowa Estończyk miała pierwotnie obowiązywać do czerwca 2020 roku. Vassiljew był ostatnio przesunięty do rezerw Piasta. - Dziękujemy Kostii za grę w naszym klubie, zawsze będzie tu mile widziany i życzymy mu powodzenia w jego dalszej karierze - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy gliwickiego zespołu.

Konstantin Vassiljev zawiódł w Piaście

34-letni Vassiljev drugi raz w karierze reprezentował barwy Piasta. Poprzednio występował w Gliwicach w sezonie 2014/2015. Ostatnio od czerwca 2017 roku. W zeszłym sezonie Estończyk zagrał 23 mecze w Ekstraklasie oraz jeden w Pucharze Polski. W tym nie wystąpił w ani jednym spotkaniu naszej ligi. Trener Waldemar Fornalik nie chciał korzystać z jego usług i zawodnik grał w rezerwach Piasta w lidze okręgowej. Ostatni swój mecz w Ekstraklasie Vassiljev rozegrał 12 maja 2018 roku we Wrocławiu ze Śląskiem.  

Konstantin Vassiljev był gwiazdą ligi

Estoński pomocnik występował wcześniej także w Jagiellonii Białystok. Na Podlasiu imponował formą, stając się jedną z największych gwiazd naszej ligi. W sezonie 2016/2017 w barwach Jagiellonii strzelił 13 goli i do tego dołożył 14 asyst. Przez tygodnik "Piłka Nożna" był wybrany najlepszym obcokrajowcem Ekstraklasy w roku 2016. - Rozstaję się z Piastem w dobrych relacjach. Będę trzymał kciuki za drużynę i kolegów z zespołu. W tym sezonie stać ich na bardzo dobry wynik. Wracam na razie do domu do Estonii, a co będzie dalej to zobaczymy - powiedział Vassiljev.

Więcej o: